Nové adopce: Puding, Bailey a Kristoffek

04. 01. 2023

Taky tak rádi posloucháte o zvířátkách, která našla své osudové domovy? Pak se pohodlně usaďte, protože tohle čtení si užijete!

Trojnohý kocourek Puding

Malý Puding k nám přišel se zraněnou nožkou, která byla od lokte dolů ochrnutá. Bohužel nebyl způsob, jak ji „opravit“, a tak se nakonec muselo přistoupit k amputaci. Po té se Pudingovi moc ulevilo, protože už mu noha nikde nepřekážela a rychle se naučil fungovat i po třech.

No a teď se tenhle prcek konečně dočkal své milující rodiny. Ozvalo se nám na něj spoustu skvělých zájemců, takže vybrat ty pravé nebylo jednoduché. Nakonec našel úžasnou a milující mámu a taky kočičí ségru Kedlubničku. S Kedlubničkou se na sebe zprvu sice moc netvářili, ale díky společné lásce k dobrůtkám a válení se v peřinách se z nich nakonec stali dobří kamarádi.

Pudingovi tak v novém domově nic nechybí a my nepochybujeme, že jsme vybrali přesně tu pravou rodinu právě pro něj.

Inkontinentní Bailey

Bailey jsou sotva tři roky, ale i tak má za sebou pěkně dramatický příběh. Záchranáři ji po srážce s autem našli bezvládně ležet u silnice. Přijala ji jiná organizace, u které podstoupila operaci, ale do pooperační péče se vydala k nám, protože máme s podobnými případy zkušenosti. Bailey zůstala inkontinetní a k tomu měla problémy s chůzí, takže nějakou dobu docházela na hydroterapie.

Záhy ale přišlo velké překvapení, když jsme zjistili, že byla Bailey celou tu dobu březí. Byl to ohromný šok, viděli ji tři veterináři, dočasná teta i fyzioterapeutka a přesto si za celou dobu nikdo ničeho nevšiml. Do posledního dne byla štíhlá. Podle počtu dní březosti to vychází, že zabřezla těsně před příjmem do předchozího zařízení.

Bailey přivedla na svět tři chlapečky. Naneštěstí jeden z nich, Sid, byl od počátku drobnější než sourozenci a nakonec nás opustil, ačkoliv jsme se snažili, co to šlo, abychom ho také zachránili… Zbylí dva kloučci Robin a Ted ale krásně rostli a nakonec našli své vlastní domovy.

Pokud jde o Bailey, ta u nás dál zůstala. Po porodu se jí velmi zlepšila chůze a začala si nadmíru užívat i procházky. Paní doktorka jí také nasadila nové léky, které jí pomohly s inkontinencí a Bailey se tak zase dokáže sama vyčúrat! Nemá dokonalou kontrolu, takže uvnitř musí nosit plenky, ale venku už to zvládá na jedničku.

S Bailey jsme strávili téměř dva roky. Našla skvělou dočasnou péči, kde se jí náramně dařilo. A právě její dočasná rodina si nedávno uvědomila, že Bailey u nich už dávno není jen na návštěvě a stala se plnohodnotným členem domácnosti. A tak se ji rozhodli nadobro adoptovat! Máme z ní obrovskou radost.

Smolař Kristoff

Kristůffek byl jedno z koťátek Elsy, kterou jsme přijali ve vysokém stádiu březosti. Domov měl původně najít už před rokem, jenže mu všechny plány překazila zákeřná nemoc, se kterou musel dlouho bojovat. Bylo to velmi náročné období, ale naštěstí léčba zafungovala a dnes už se Kristoffek zase těší pevnému zdraví.

A když už teď bylo všechno v pořádku, konečně se i on mohl vydat za štěstím do vytoužené rodiny. Našel parádní páníčky, kteří si ho celým srdcem zamilovali a udělají pro něj první poslední. Adopcí Kristoffka se nám zároveň celý příběh kočičky Elsy a jejích čtyř mourovatých koťátek konečně uzavírá se šťastným koncem pro všechny z nich.

Pomozte napsat další šťastné příběhy

Moc děkujeme, že jste s námi. Abychom mohli pomáhat psát další šťastné konce, neobejdeme se bez pomoci dobrých lidí, jako jste právě vy. Pokud byste chtěli pro pejsky a kočičky v nouzi udělat něco navíc, přidejte se do Klubu hrdinů a staňte se pravidelným dárcem. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme efektivně plánovat a přesně víme, kde a jak můžeme zasáhnout v zájmu zvířat.

Novinky

Výchova dětí k respektu ke zvířatům

01. 06. 2024 - Rodiče, děti a zvířata – to je celkem běžný popis mnoha rodin. Není se čemu divit,...

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Jak pečovat o psí srst

16. 05. 2024 - Psí srst nám toho dokáže o pejskovi hodně prozradit a často podle jejího stavu poznáme, že...

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha