I vy můžete pomoct změnit situaci koček v nouzi!

07. 07. 2022

Poslední dny nám chodí jedna prosba o umístění malých koťátek za druhou, desítky dalších sledujeme na nejrůznějších facebookových skupinách. A bude hůř.

Černobílé koťátko v papírové krabici

To víte, že bychom nejradši přijali úplně všechny, jen abychom věděli, že budou v bezpečí a všechno pro ně dobře dopadne. Jenže naše kapacity nejsou nafukovací, dočasné péče se nehledají úplně snadno a koťátek je pořád víc a víc…

A do toho nám část kapacit zbytečně zabírají kočičky, které jsou zdravé a bezproblémové a už by dávno mohly mít svůj vlastní domov, jenže je ani přes veškeré naše snahy nikdo nechce, protože koček je všude moc.

Slepá kočička ve venkovní voliéře

Problematika koček a koťat je věčné téma. Lidé zanedbávají kastrace a pak to takhle dopadá… Pokud byste chtěli pomoct situaci změnit, existuje několik věcí, které můžete udělat teď a tady:

1. Adoptovat kočičku nebo třeba dvě!

Adopcí jednoho zvířátka totiž změníte hned několik životů. Ten váš, vašeho nového parťáka a taky zvířátka, které budeme moct přijmout po něm.

Pokud máte pocit, že nastal čas, aby se vaše rodina rozrostla o nového člena, projděte si nabídku zvířátek na našich webových stránkách nebo na Peswebu.

Kočička Anna

2. Přihlásit se jako dočasný pečovatel

Dočasní pečovatelé jsou hrdinové všedního dne, lidé, kteří pro zvířátka udělají cokoliv. Staňte se jedním z nich a pomozte zachránit ještě více životů. Ať už byste mohli poskytnout dočasnou péči jedné kočičce nebo třeba celé rodince, přečtěte si jak to u nás chodí a případně se nám neváhejte přihlásit (kontakt najdete na konci článku).

3. Kastruju, kastrujeme, kastrujete…

Nemůžeme pořád donekonečna řešit jen důsledky, je potřeba řešit především příčinu. Problémům se dá předejít úplně jednoduchou kastrací koček i kocourů (opravdu ani na ty se nesmí zapomínat!), která zvířátkům nijak neublíží a naopak pomůže.

Své kočičky už máte vykastrované? Paráda! Sledujte taky své okolí. Je kastrovaná sousedovic kočka, která se vám potuluje kolem domu? Už potřetí za tenhle rok jste potkali koťata? Neignorujte to a pokuste se situaci změnit. Kastrace zachraňují životy!

Koťátka Tara a Buddha přišli o maminku a museli jsme je krmit flaškou.

4. Sdílet tento článek!

Možná zrovna nedokážete sami přímo pomoct, ale ve svém okolí můžete mít lidi, kteří by mohli. Sdílení vám zabere jen pár sekund, ale někomu tím můžete změnit úplně celý život. ❤️🦸

Články

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Jak dopadla sedlčanská vánoční sbírka?

12. 01. 2024 - V prosinci jsme v Sedlčanech a blízkém okolí společně s organizací Pomoc pro kočky z.s....

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha