Proč jsou dvě koťátka lepší než jedno?

13. 10. 2021

Uvažujete o pořízení svého prvního koťátka? To je skvělé! Pokud Vám ale záleží také na tom, co chce ono koťátko, zvažte pořízení dvou kamarádů nebo sourozenců, namísto jednoho. Dvě koťátka jsou totiž mnohem lepší než jedno. Chcete vědět proč? 

Společnost druhé kočky nebo druhého koťátka napomáhá správné socializaci každého jedince, jen interakcí s jinou kočkou se mohou vyvíjet správné návyky a bezproblémové chování vůči člověku či jiným kočkám.  

Osamocené koťátko je smutné, hledá si nevhodné prostředky z zábavě jako jsou vaše nohy, ruce, nábytek, záclony, může trpět separační úzkostí nebo se nudit.

Kočky, a obecně hlavně koťátka jsou velmi společenští tvorové, které potřebují mnoho stimulů a zábavy, umí se toho hodně naučit, hlavně jeden od druhého. Společnost člověka je pro ně skvělá, určitě ale není dostačující. Když máte dvě koťátka, nemusíte se bát, jste-li dlouho v práci, ony se zabaví navzájem. 

Se dvěma koťátky si navíc užijete mnohem více srandy, pozorováním jejich společných her vás jen tak bavit nepřestane. Pokud si budete chtít hrát s nimi, můžete se přidat, pokud ne, nevadí. Navíc na vás připadne mnohem více lásky a mazlení. Je také větší pravděpodobnost, že si vyberou sebe navzájem pro své vytasené drápky než vaši ruku.

Finančně přitom péče o dvě koťata nevyjde o mnoho dráž než péče o jedno jediné. Nepotřebujete ani nijak více místa, věřte, že koťátka budou rády sdílet jeden společný pelíšek. 

Lehká vzájemná rivalita také často zabraňuje kočkám ve vybíravosti, aby nedopřály tomu druhému sníst jeho jídlo, nebudou ani přemýšlet nad tím, jestli mu tato konzerva chutná více a tato zase méně.  

Vyhnete se problémům s pozdějším seznamováním. Mnoho majitelů koček si totiž druhou kočku pořizuje až později a seznámit dva cizí jedince bývá často problém. Čím větší je věkový rozdíl, tím horší to může být. Vy ale můžete být hned od začátku krok napřed.

Zachráníte dva životy, namísto jednoho a tomu se říká hrdinství 

Autorka: Kateřina Šelepská

Články

Pet Heroes slaví 10 let

29. 03. 2023 - 29. 3. 2013 se začal psát příběh Pet Heroes. Jmenovali jsme se tehdy OS Beky a naší...

Každá venkovní kočka nepotřebuje zachránit. Ale vykastrovat ano!

27. 03. 2023 - Stalo se to už mnohokrát – ozvali se nám lidé, že našli venku kočičku a ptali se, jestli...

Kastrace: Proč je důležité kastrovat kočky – a nejen pro jejich zdraví

15. 03. 2023 - Každý kočkomil dobře ví, jak nádherná, milující a vznešená zvířata kočky jsou. A...

Mojitovy protézky jsou kompletní!

10. 03. 2023 - Mojito má za sebou víc jak rok s protézkami, které si za tu dobu důkladně ochodil a naprosto...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha