Dobrovolnické dny na statku v Hrabří

27. 10. 2022

V průběhu tohoto podzimu jsme se pustili do úklidových prací na pozemku v Hrabří, kde bude stát handipetí centrum pro zvířata. Dalo to zabrat, ale naštěstí přišla na pomoc celá řada dobrovolníků! Co všechno jsme díky nim stihli?

Jelikož se o celý pozemek dlouhou dobu nikdo příliš nestaral, čekalo nás spoustu sekání trávy a kopřiv. Mimo to jsme ale také museli pořezat a vyklidit malé (i větší) stromky a větve z prostorů mezi budovami, aby se mezi nimi dalo pohodlně procházet. K tomu bylo také potřeba vybourat ploty a mříže, které pozemek rozdělovaly.

Další výzvy nám nachystala historie objektu

Před námi se zde totiž nacházel kravín, chov prasat a nejspíš i kožešinová farma. To všechno po sobě zanechalo stopy. Trubky na rozvod mléka zavěšené po obvodu kravína, police plné rezavých kýblů a starých lahví nebo i řady starých drátěných klecí – všechno muselo pryč.

Zemědělská činnost po sobě zanechala i o něco zemitější stopy, a tak jsme taky strávili mnoho času vyklízením slámy a hnoje z prostor bývalého kravína. Materiál byl už opravdu hodně uleželý a na jeho odstranění jsme kromě vidlí a lopat potřebovali hlavně krumpáče a spoustu síly.

Co nás čeká dál?

S vyklizenými prostory se konečně můžeme pustit do náročnějších úprav. Například většina podlah našim účelům nevyhovuje, místy je potřeba něco vybourat, snížit nebo zvýšit a pak celé zarovnat. Také se snad již dopracujeme k zapojení elektřiny, což značně usnadní další práce.

Zásluhu na celém procesu mají z obrovské části dobrovolníci, kteří nám přijeli pomoct, a kterým bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat. Ať se již jedná o tým BIRT ze společnosti Emplifi, zaměstnance Komerční Banky, kteří nám věnovali svůj dobrovolnický den, nebo o řadu z vás, kdo jste zareagovali naše výzvy na sociálních médiích: děkujeme! Bez vás by to nešlo.

Pro tento rok už s dobrovolnickými dny končíme, protože se ochlazuje a počasí je čím dál více nevyzpytatelné. Pokud byste se ale chtěli v budoucnu také zapojit, můžete nám ještě teď napsat na e-mail luciek@petheroes.cz a my se vám ozveme v příštím roce s dalšími termíny dobrovolnických dnů.

Centrum pro zvířata

Letos naposledy! Přijďte pomoct s budováním centra pro zvířata v nouzi

27. 09. 2023 - Ačkoliv to zatím příliš nevypadá, pomalu se blíží sychravé podzimní dny a brzké večery...

26. 8. proběhne další dobrovolnický den

18. 08. 2023 - Poslední srpnová sobota se v Handipet Rescue ponese v duchu prací na statku v Hrabří, kde se...

Červencové dobrovolnické dny pro veřejnost

27. 06. 2023 - Po dlouhém čekání je to tady! Příští měsíc chystáme pro veřejnost další...

Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023 - Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha