Roušky a mazlení všem!

17. 03. 2020

Vláda omezila vycházení pro všechny obyvatele a my bychom vás chtěli poprosit pro dobro vás, vašich mazlíčků i všech ostatních, abyste ho opravdu dodržovali, pokud můžete. Omezte své cesty ven jen na to nejnutnější – cesty do práce, rychlé venčení (ideálně někde, kde nepotkáte moc lidí), nákupy toho nejnutnějšího, bez čeho se opravdu nedá moc dobře být…

Pokud musíte ven, mějte, prosím, na paměti těchto pár důležitých bodů:

  • Držte si odstup od ostatních lidí alespoň 1,5 metru.
  • Noste roušku – víme, že nejsou k dostání, ale můžete si je vyrobit doma. Návod najdete třeba tady: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/i-bavlnena-rouska-muze-pomoci-navod-jak-si-ji-doma-usit-40316762. Pokud výrobu nestíhate, zabalte se alespoň do šály, sice toho neudělá moc, ale i malé snížení rizika se počítá. Pokud nemáte roušku ani šálu, alespoň nekašlejte do dlaně, ale do rukávu.
  • Pro venčení si vybírejte časy, kdy ven chodí co možná nejméně lidí.
  • Myjte si ruce – často a pořádně. Pokud máte příruční desinfekční gel, o to lépe!
  • Pokud vám dochází jídlo pro vaše zvířátko, objednejte si ho online. Nechoďte zbytečně do obchodů. To samé platí i pro jídlo a potřebnou drogerii pro vás – než vyrazíte na nákup, podívejte se, jestli k vám nezaváží služby jako Košík.cz, Rohlík.cz, Tesco Online a podobně.

Koronavirus a domácí mazlíčci

Připomínáme, že není žádný známý případ, kdy by zvířátko nakazilo svého páníčka. Nemusíte se bát, není zde žádný důvod zbavovat se svého parťáka. O koronaviru a domácích mazlíčcích jsme vytvořili článek, který průběžne aktualizujeme na základě dostupných informací: https://www.handipet.org/2020/03/13/koronavirus-a-domaci-mazlicci/.

Mimochodem, pokud jste doma, máte volný čas navíc a vhodný materiál, můžete ušít pár roušek pro svou rodinu, přátele nebo potřebná zařízení. Veškeré informace najdete ve facebookové skupině: https://www.facebook.com/groups/641038750030418/

Nepanikařte a buďte opatrní. Čím lépe tuhle karanténu zvládneme, tím rychleji se snad povede koronaviru zbavit. Využijte tenhle čas k dohnání něčeho, co jste dlouho nestíhali a ke spoooustě mazlení s těmi vašemi chlupáči. ❤ Pokud byste měli jakékoliv otázky, nebojte se zeptat. Nemůžeme vám slíbit, že zvládneme odpovědět na všechno, ale pokusíme se, jak nejlépe dovedeme.

 

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha