Proč zachraňujeme kočky a psy?

14. 10. 2019

Často se k nám dostávají otázky typu: „Proč zachraňujete kočky, ale prasata jíte?“ nebo „Ve velkochovech umírá denně X tisíců zvířat a vy řešíte jenom psy!“ A tak jsme se rozhodli, že je potřeba vás, naše fanoušky a podporovatele, informovat o tom, co děláme a proč to děláme tak, jak to děláme.

Jaká zvířata zachraňujeme?

Jsme organizace, která se zaměřuje na přímou péči o psy a kočky a osvětu ohledně množitelů, kastrací a adopcí. Jsme jiní v tom, že v Handipet Rescue se snažíme starat o zvířata v domácím prostředí. Zvířátka s dočasnými tetami a strýčky bydlí, začleňují je do chodu domácnosti a připravují je na život v nové rodině. Věříme v to, že právě díky tomuto způsobu jsme schopni našim svěřencům hledat nové domovy rychleji.

Jak vyplývá z našeho, specializujeme se převážně na handicapované, ale když máme místo, přijmeme i zvířata zdravá (alespoň po tělesné stránce).

Tím se dostáváme ke kapacitě, která je pro každý útulek i organizaci zásadní. Je těžké říci ne, když vás někdo požádá o pomoc. Snažíme se vyhovět co nejvíce lidem a zvířatům, ale pro hospodářská zvířata u nás místo momentálně není. Do budoucna bychom rádi brali i hospodářská zvířata, tak nám mezitím můžete držet palce.

Jsme pokrytci? Jíme maso, ale kočku nebo psa bychom nikdy nesnědli?

Tohle slýcháme velmi často, ale faktem je, že našim dobrovolníkům ani podporovatelům do jídla nemluvíme. Někdo z nás je vegan, někdo vegetarián a někdo jí maso. Uvědomujeme si situaci okolo velkochovů a transportů živých zvířat, ale opět bychom měli zdůraznit, že tomu se naše organizace nevěnuje. Někteří naši dobrovolníci se osvěty ohledně hospodářských zvířat věnují ve svém volném čase. Ale na druhou stranu pokud se k nám někdy zastavíte, například na Mazlící dny, je velmi pravděpodobné, že občerstvení bude veganské.

To ovšem neznamená, že nepodporujeme organizace, které hospodářská zvířata řeší. Například na demonstracích nebo pochodech. Účastnili jsme se tak třeba The Official Animal Rights March pochodu nebo Demonstrace za tvrdší tresty za týrání zvířat. Taktéž jsme sdíleli stánek na Prague Pride se Svobodou zvířat. Spolupráci se zkrátka nebráníme.

Krmíme masem, protože je to přirozené

Ne, není to jeden z tzv. „masožroutských hlodů“, je to jednoduše fakt. Kočky a psi jsou masožravci, jejich trávící ústrojí vypadá jinak než to naše a musíme to respektovat. My lidé máme možnost volby, zvířata ne. A z naší zkušenosti víme, že „Prey Model“ strava (tedy strava syrovým masem) přispívá k rychlejšímu zotavení, ať už po operaci nebo po dlouhodobém hladovění a dehydrataci.

Snad jsme všechny vaše otázky zodpověděli, a pokud ne, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme vám za vaši přízeň a hlavně za to, že nám umožňujete zvířatům pomáhat.

Novinky

Letos naposledy! Přijďte pomoct s budováním centra pro zvířata v nouzi

27. 09. 2023 - Ačkoliv to zatím příliš nevypadá, pomalu se blíží sychravé podzimní dny a brzké večery...

Alfiemu se musel amputovat ocásek

04. 09. 2023 - Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst,...

Britu čeká operace

03. 09. 2023 - Brita byla na kontrole po čištění uší. Bohužel do levého ouška se problémy zase začaly...

Chystáte se na návštěvu veteriny? Tipy jak mazlíčkovi zajistit tu nejlepší péči

01. 09. 2023 - Možná se to nezdá, ale i vy sami můžete přispět k tomu, aby váš pejsek nebo kočička...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha