Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023

Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí dobrovolnické dny. Naším cílem je zde vybudovat centrum pro zvířata v nouzi, které by vyhovovalo i potřebám handicapovaných psů a koček.

Rozsáhlý pozemek jsme zakoupili ve zcela nezrenovovaném stavu, takže nesl známky veškerých svých předchozích funkcí – kravína, prasečáku i kožešinové farmy. S některými z nich jsme se vypořádali již v minulém roce.

Společně s našimi skvělými dobrovolníky jsme vyklidili spoustu odpadu, od starých polic a nábytku po kovové klece, svodové trubky ze stěn a stropu kravína a další „poklady“, které se v takových budovách najdou.

Mnozí, kdo se prací účastnili, určitě pamatují také na hromadu slámy a hnoje, která pokrývala část podlahy starého kravína. Moc děkujeme třem skupinám dobrovolníků, kteří ji s potem na čele vyklidili.

Po zimní pauze bylo letos potřeba začít údržbou

Pozemek je krásný a velký, nicméně to znamená také hodně trávy k posečení a větví k ořezání. Zároveň tím rozšiřujeme naše pole působnosti, protože některé venkovní části nebo třeba i vchody budov byly zarostlé houštím, ostružinami i poměrně vzrostlými stromky. K tomu, aby mohla začít stavba, je potřeba všechny vchody zpřístupnit.

Letošní první dobrovolnická skupina se statečně vrhla na kompost, jak přeházení, tak vytvoření nových kompostérů. Ty jsme stloukali ze starých palet nalezených na pozemku – co nejvíce z materiálů, které zde najdeme, se snažíme zrecyklovat a dále využít.

Kromě toho se dobrovolníci pustili i do dalšího úklidu, vynášení dřev a slámy. V prostoru, který tímto vyklidili, se chystáme vytvořit o něco příjemnější zázemí pro další dobrovolníky, kteří nám nabídnou pomocnou ruku.

Stále máme spoustu práce před sebou

Už loni jsme zbourali některé ploty, které nevhodně křižovaly pozemek a komplikovaly práce. Letos bychom se rádi dostali i k těm zbývajícím. Také plánujeme vybudovat druhý vjezd do areálu, který bude jednak o něco bytelnější a jednak blíž dolní budově. Vjezd samotný bude práce pro odborníka a techniku, ale prostor pro něj můžeme připravit i my, stejně jako pak oplotit náš skutečný pozemek.

Samotné budovy už také čekají první akce: pro začátek očištění zdí a ošetření postřikem proti plísním. Dál potom plánujeme i vybourat žlaby a další nevhodné struktury.

Přijeďte na teambuilding a pomozte dobré věci

Jestli se vám náš projekt líbí a máte pocit, že byste se spolu se svými přáteli nebo kolegy z práce mohli také zapojit, můžete se ozvat na e-mail luciek@petheroes.cz a domluvíme detaily.

Dobrovolnické dny pro veřejnost

Pokud sami nedáte dohromady větší skupinu, ale rádi byste přiložili ruku k dílu, nebojte: opět plánujeme i dny pro veřejnost, kdy se může připojit kdokoliv a v jakémkoliv počtu! Pokud jste si už teď jistí, že byste se chtěli zúčastnit, napište nám na e-mail luciek@petheroes.cz a my se vám ozveme. Kromě toho se oznámení přesného data také určitě objeví i na našem Facebooku.

Centrum pro zvířata

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Novinky z Hrabří! Stavíme vjezd

22. 04. 2024 - V Hrabří se v posledních měsících dějou věci! Vzniká zde totiž nový vjezd, který by...

Letos naposledy! Přijďte pomoct s budováním centra pro zvířata v nouzi

27. 09. 2023 - Ačkoliv to zatím příliš nevypadá, pomalu se blíží sychravé podzimní dny a brzké večery...

26. 8. proběhne další dobrovolnický den

18. 08. 2023 - Poslední srpnová sobota se v Handipet Rescue ponese v duchu prací na statku v Hrabří, kde se...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha