Připomeňte si proměnu Viki

26. 10. 2022

Viki k nám dostala na pokraji svých sil s obrovitánskou boulí na břiše. Bolela ji na dotek a strašně trpěla. Pan doktor se při operaci zhrozil, když viděl, jak moc měla chuděrka deformované orgány…

Viki to ale naštěstí zvládla. Operace dopadla dobře a postupně se mohla začít uzdravovat. Nedovedla ale ovládat močový měchýř a střeva, takže ji dočasná teta musela manuálně vyprazdňovat…

Nad Viki nejspíš musí držet ochrannou hůl všichni svatí, protože nakonec ji potkalo ještě jedno veliké štěstí: funkce močového měchýře a střev se s postupem času obnovila! Teď už Viki zvládne chodit na záchůdek úplně sama jako normální kočička. Nemá tedy dokonalou kontrolu a občas jí něco „upadne” i mimo záchod, ale to je to nejmenší.

Viki se teď nachází v dočasné péči a je k nerozeznání od té hromádky neštěstí, kterou jsme tehdy přijali. Je na ní vidět, že je opravdu šťastná. Rychle se otrkala, krásně zapadla mezi své kočičí spolubydlící a lidi si rychle začala vychovávat k obrazu svému. Prvotní stydlivost a nejistota jsou dávno pryč.

Neskutečně miluje jídlo a kdykoliv se v jejím okolí objeví něco dobrého, můžete si být jistí, že se to pokusí ulovit. Jednou z kuchyňské linky ukradla i balení toustového chleba (bohužel měla tu smůlu, že ji teta přistihli a lup zase rychle zabavila). Prostě kočička plná energie, jak má být.

Viki bychom nikdy nemohli pomoct, kdyby nebylo laskavých dárců, kteří nám pomáhají s pokrytím nákladů na péči o zvířátka a chod spolku. Pokud máte také rádi příběhy se šťastným koncem a chtěli byste pomoct napsat ty další, není nic jednoduššího než poslat jednorázový příspěvek nebo si rovnou nastavit trvalý příkaz na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403. Přispět můžete také přes formulář. Moc děkujeme, každá koruna se počítá!

 

Novinky

Výchova dětí k respektu ke zvířatům

01. 06. 2024 - Rodiče, děti a zvířata – to je celkem běžný popis mnoha rodin. Není se čemu divit,...

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Jak pečovat o psí srst

16. 05. 2024 - Psí srst nám toho dokáže o pejskovi hodně prozradit a často podle jejího stavu poznáme, že...

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha