Malvína – diagnoza FeLV +

13. 05. 2016

malvi_1

 

malva
Budeme se s pomocí veterinářů snažit Malvíně pomoct. Možná se situace ještě obrátí. Možná, že vymyslíme takovou kombinaci léčiv, která její stav stabilizuje a vyhrajeme.

Ať se stane cokoliv, Malvínin příběh by měl zasáhnout co nejvíce lidí. Za prvé proto, že FeLV se dá předcházet – testováním vašich domácích koček. Možná si říkáte – vás se to přece netýká, nemá přece takové příznaky, ale opak je pravdou. Dokud nemáte kočky testované, FeLV se může ukrývat a čekat na svou příležitost. Jedině testováním si můžete být jisti. Vaše kočka může být jen přenášeč, nikdy se nemusí projevit a přesto může nakazit ostatní kočky. Jediné dnes známé řešení smrtelných nemocí FIV a FeLV je prevence testováním.

malvi_2

Druhý důvod, proč je důležité o Malvíně vědět, je to, že nás potřebuje. Nejen mě, nejen veterináře, ale i vás. Potřebuje průvodce. Potřebuje ty, kteří na ni nikdy nezapomenou. Kteří jí budou fandit, kteří pro ni budou brečet, kteří se budou radovat z každého krásného dne, kdy jí to bude bavit. Kteří, byť zprostředkovaně, prožijí každou emoci spolu s ní. Protože na oběti problému, který každý den řešíme, by se nemělo zapomínat a neměli by se přecházet bez povšimnutí. Děkuji za to, že jste si Malvínin příběh přečetli. Snad vás inspiruje, snad dojde k protestování co nejvíce koček, snad tu s námi bude Mavlína co nejdéle to jen půjde.

Malvína byla přesunuta do útulku Šanta kočičí, kde mají místnost pro FeLV kočičky.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha