Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024

První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu přinesl!

V roce 2023 jsme v Pet Heroes pomohli 160 zvířatům v nouzi

Ještě na začátek se ale na chvíli vraťme k loňskému roku. Zpracovali jsme totiž souhrnné statistiky, podle kterých jsme v rámci celé neziskové organizace Pet Heroes, kam kromě Handipetu spadá i útulek v Lanškrouně, fyzicky pomohli 160 pejskům a kočičkám v nouzi! To je podle nás skvělý výsledek. Desítkám dalších zvířátek jsme navíc pomohli také prostřednictvím konzultací, poradenství apod. Nic z toho by nebylo možné bez vás úžasných dárců, virtuálních rodičů a hrdinů a my vám proto moc děkujeme.

Přijali jsme kočku Ninu, která se léčí na onkologii

Ninu původně přijal do péče náš sesterský útulek v Lanškrouně, odkud jsme ji ale později převzali my kvůli jejím zdravotním problémům. Ninu totiž dlouhou dobu trápila rýma, kterou se nedařilo vyléčit. Podstoupila proto celou řadu vyšetření, až se nakonec zjistilo, že má hluboko v nose podezřelý útvar – pravděpodobně nádor.

Ninuška se teď léčí na onkologii, kde jí doporučili speciální léky, které zpomalují růst nádorů a v ideálním případě i mohou přispět k jejich zmenšení. Koncem měsíce byla Nina na kontrole, která dopadlo dobře. Zdá se, že léky zabírají, protože rýma už se berušce nerozjíždí tolik jako dřív. Pan doktor jí proto předepsal léky na další dva měsíce. Potom ji čeká zase další kontrola.

Pan Kdovík byl na vyšetření s plícemi

Bullteriéra pana Kdovíka jsme přijali v listopadu. Pejsek měl být původně v pořádku, jenže pak se začal objevovat jeden problém za druhým. Mimo jiné také špatně dýchal, proto jsme s ním v lednu vyrazili na další prohlídky včetně CT vyšetření a bronchoskopie.

Výsledky bohužel nejsou moc dobré. Zjistili jsme totiž, že má Kdovíček zničené plíce a extrémně zúženou dýchací trubici. Nejspíš jde o následek neléčeného zápalu plic… Pan doktor mu proto nasadil léky, které bude potřebovat už do konce života. Dobrá zpráva ale je, že se broučkovi díky lékům viditelně ulevilo. Už skoro nekašle, má mnohem víc energie a taky chuti k jídlu.

Teď si musí Kdovík alespoň měsíc a půl odpočinout, než budeme moct řešit další problémy. Ještě ho čeká operace luxace pately a ošetření zkažených zubů.

Nari začal chodit!

Zrzavý kocourek Nari, kterého nejspíš srazilo auto, zase chodí! Jeho chůze není ani zdaleka dokonalá, ale i tak je to velký pokrok, protože nožku zkraje nechtěl používat, má na ní hodně ochablé svalstvo. Vzali jsme ho proto raději i na fyzioterapii, kde nám paní doktorka ukázala, jak s Narim cvičit, aby se noha zase rozhýbala a nasvalila. Cvičit se musí několikrát denně, ale stojí to za to, protože časem by měl být Nari schopný chodit úplně normálně.

Fenky Wiky a Brita se adoptovaly

A nakonec ty nejlepší zprávy! Svých nových nových domovů se dočkaly čivavka Wiky a kříženka ovčáka Brita. Jejich příběhy jsou vlastně do určité míry podobné: obě byly na začátku zanedbané a měly nádory na mléčné žláze. Zatímco Wiky k tomu trápil taky extrémní zánět dělohy a močové kameny, Brituška si zase hodně užila se zánětem v uších.

Naštěstí se ale jejich problémy podařilo vyřešit a mohly začít hledat nové domovy… Tedy až na to, že žádné hledání nakonec nebylo nutné, protože si holky v obou případech osvojily jejich původně dočasné rodiny. Máme za obě velkou radost, protože víme, že jsou se svými páníčky moc šťastné a je o ně krásně postaráno!

Podpořte naši činnost, prosím

 

Články

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Jak dopadla sedlčanská vánoční sbírka?

12. 01. 2024 - V prosinci jsme v Sedlčanech a blízkém okolí společně s organizací Pomoc pro kočky z.s....

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha