Chcete si vzít koťátko? Hloupost! Adoptujte si raději dospělou kočku

13. 08. 2017

1. Ustálená povaha

Koťátka jsou všechna stejná – hrají si, ničí věci a nikdy nevíte, jestli z nich vyroste raubíř nebo klidná mazlivá kočka. Dospělá kočka má oproti tomu již ustálenou povahu – víme o ní, zda má ráda jiná zvířata, jestli ráda spí dvounohým členům rodiny u nohou či na hlavě nebo dává přednost svému královskému pelíšku. Víme, jestli je aktivní a denně vyhrává imaginární závody na trase obývací pokoj – koupelna nebo se raději rozkošnicky vyvaluje celý den a prokládá to pouze jídlem. Víme, jestli je raději doma nebo ráda chodí ven a jestli je mazlivá nebo spíše preferuje sledování domácího dění zpovzdálí.

2. Méně škod (na majetku i těle)

Nečekají vás ožužlané boty, zpřetrhaná lanka na žaluziích, ani roztrhaná záclona po babičce. Dospělá kočka již nemá potřebu trénovat své dovednosti a um na vašem majetku, vaše palce pod peřinou budou v bezpečí před jejími bleskovými útoky a obývací pokoj nebude muset snášet noční nájezdy a lov neviditelných myšek.

3. Menší potřeba pozornosti

Na rozdíl od koťat nevyžadují dospělé kočky tolik pozornosti. Ke štěstí jí postačí šantová myška na hraní, pomazlení od dvounožců při sledování oblíbeného seriálu na gauči a občasná asistence v kuchyni s vidinou něčeho dobrého.

Koťátko, obzvláště pokud je jedináček, které na vás celý den nedočkavě čeká doma, se dožaduje pozornosti občas i bolestivou formou v podobě nabroušených drápů a zoubků. Pokud jsou koťátka dvě, velmi ráda dohání veškerou zameškanou aktivitu v noci.

Na závěr

Kočičího člena rodiny si vybírejte podle povahy a zejména podle vašich možností, nikoliv podle toho, jak je kočka roztomilá na obrázku. Nechte si poradit od útulkových tet, které své svěřence znají nejlépe a velmi rády vám o něm poskytnou všechny informace. Jsou schopné vám sdělit velmi důležité informace např. o snášenlivosti kočky k ostatním kočičkám, ke psům, zda se hodí do rodiny s dětmi nebo spíše k babičce, které bude dělat společnici při koukání na televizi. Dále vám poradí, co ta či ona kočka vyhledává, zda hodně aktivity nebo jestli v podstatě celý den prospí a mnoho dalšího o vámi vybrané kočce.

Kočky se běžně dožívají 15 až 20 let, v útulcích se nachází nejčastěji mazlíci mladší 10 let. Nemusíte se tak tedy vůbec bát si adoptovat například 7letou kočku.

Pokud hledáte nenáročného mazlivého parťáka, dejte šanci dospělákovi!

Nemůžete mít doma vlastního kočičího parťáka, ale chcete pomáhat? Staňte se virtuálními rodiči.

Články

Kastrace: Proč je důležité kastrovat kočky – a nejen pro jejich zdraví

15. 03. 2023 - Každý kočkomil dobře ví, jak nádherná, milující a vznešená zvířata kočky jsou. A...

Mojitovy protézky jsou kompletní!

10. 03. 2023 - Mojito má za sebou víc jak rok s protézkami, které si za tu dobu důkladně ochodil a naprosto...

Valentýnky s handipety 2023

13. 02. 2023 - Jako každý rok i letos jsme si pro vás připravili jedinečná valentýnská přání, která si...

Rakovina u zvířat

04. 02. 2023 - Rakovina bohužel netrápí jen lidi, ale i jejich mazlíčky. Může se zdát, že se dříve...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha