Jak jsme se učili chápat Fiskars

06. 01. 2023

Kočka na vodítku? Cože? To zas vymyslel nějaký progresivní pražák, co si dělá z koček děti, říkáte si? Ale vůbec ne!

Fiskars je kočička, kterou jsme přijali do dočasné péče, protože čůrala doma do postele a na místa, kam to prostě nebylo vhodné. I když majitelka udělala všechno, co mohla (vyloučení zdravotních problémů, výměna podestýlky, posunutí záchodků, etc.), problém nevyřešila. A tak jsme si řekli, že to s Fiskars zkusíme a uvidíme. Buď to bude typická kočka, co chce být venku nebo je tam nějaký hlubší problém jejího nepochopení.

Fisky se rozhodla sama. Venkovní kočka z ní nikdy nebude, protože se vůbec ničeho nebojí. Ani psů, ani lidí, ani aut, ani letícího pterodaktyla – toho by zkusila ještě ulovit. No a kupodivu se nebojí ani kšírů a to vůbec.

Některým kočkám dáte kšíry a ony upadnou na zem a dělají, že nemohou chodit. Tak tady to vůbec nečekejte. Fisky dostane kšíry a už letí na vodítku do auta, protože to znamená, že se jede na výlet. Potom z něj vyskočí a prochází se po světě. A když už toho má dost, tak se vrátí zpátky a zalehne v autě a rozhodne, že se jede už domů.

Chodí na procházky i se psy. Sice jí to občas trvá, přece jen je to kočka a přemýšlí, jestli opravdu chce jít dopředu, doleva nebo doprava, ale nakonec jde prostě se smečkou.

Pokud jde o ten záchůdek, ten potřebuje mít v soukromí, čistý, daleko od ostatních. Potřebuje mít prostě klid. Taky musí mít škrabadla na správných místech, jakmile se dostane do stresu, musí mít možnost se někde uvolnit, ať už hračkou nebo škrabáním na škrabadle. Jakmile jsme všechno tohle vyzkoumali, nehody úplně ustaly.

Psychika je u koček prostě velmi důležitá. Fisky je velmi inteligentní, vynalézavá a svérázná, potřebuje jiný než běžný přístup. Pokud by vás tahle okouzlující slečna náhodou zaujala, tak určitě rádi uslyšíte, že pro ni právě teď hledáme nový domov. Více si můžete přečíst zde.

Články

„Duhový most“: proč o něm mluvíme při ztrátě mazlíčka?

31. 10. 2023 - Dost možná už jste se někdy v životě setkali s formulkou „Odešel za duhový most“ coby...

Psí senior: Jak se o něj starat?

01. 10. 2023 - Stáří se bohužel nevyhýbá ani psům, třebaže by si jejich páníčci přáli opak. Díky...

Chystáte se na návštěvu veteriny? Tipy jak mazlíčkovi zajistit tu nejlepší péči

01. 09. 2023 - Možná se to nezdá, ale i vy sami můžete přispět k tomu, aby váš pejsek nebo kočička...

Kočka málo pije: jak předejít dehydrataci

08. 08. 2023 - Kočky a pitný režim – problém, se kterým se potýká většina majitelů. I my lidé si...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha