Jak jsme se učili chápat Fiskars

06. 01. 2023

Kočka na vodítku? Cože? To zas vymyslel nějaký progresivní pražák, co si dělá z koček děti, říkáte si? Ale vůbec ne!

Fiskars je kočička, kterou jsme přijali do dočasné péče, protože čůrala doma do postele a na místa, kam to prostě nebylo vhodné. I když majitelka udělala všechno, co mohla (vyloučení zdravotních problémů, výměna podestýlky, posunutí záchodků, etc.), problém nevyřešila. A tak jsme si řekli, že to s Fiskars zkusíme a uvidíme. Buď to bude typická kočka, co chce být venku nebo je tam nějaký hlubší problém jejího nepochopení.

Fisky se rozhodla sama. Venkovní kočka z ní nikdy nebude, protože se vůbec ničeho nebojí. Ani psů, ani lidí, ani aut, ani letícího pterodaktyla – toho by zkusila ještě ulovit. No a kupodivu se nebojí ani kšírů a to vůbec.

Některým kočkám dáte kšíry a ony upadnou na zem a dělají, že nemohou chodit. Tak tady to vůbec nečekejte. Fisky dostane kšíry a už letí na vodítku do auta, protože to znamená, že se jede na výlet. Potom z něj vyskočí a prochází se po světě. A když už toho má dost, tak se vrátí zpátky a zalehne v autě a rozhodne, že se jede už domů.

Chodí na procházky i se psy. Sice jí to občas trvá, přece jen je to kočka a přemýšlí, jestli opravdu chce jít dopředu, doleva nebo doprava, ale nakonec jde prostě se smečkou.

Pokud jde o ten záchůdek, ten potřebuje mít v soukromí, čistý, daleko od ostatních. Potřebuje mít prostě klid. Taky musí mít škrabadla na správných místech, jakmile se dostane do stresu, musí mít možnost se někde uvolnit, ať už hračkou nebo škrabáním na škrabadle. Jakmile jsme všechno tohle vyzkoumali, nehody úplně ustaly.

Psychika je u koček prostě velmi důležitá. Fisky je velmi inteligentní, vynalézavá a svérázná, potřebuje jiný než běžný přístup. Pokud by vás tahle okouzlující slečna náhodou zaujala, tak určitě rádi uslyšíte, že pro ni právě teď hledáme nový domov. Více si můžete přečíst zde.

Články

Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023 - Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí...

Alergie u psů a koček

07. 04. 2023 - Alergie u psů a koček není vzácností. A bohužel dokáže nadělat pěknou paseku, zejména...

Pet Heroes slaví 10 let

29. 03. 2023 - 29. 3. 2013 se začal psát příběh Pet Heroes. Jmenovali jsme se tehdy OS Beky a naší...

Každá venkovní kočka nepotřebuje zachránit. Ale vykastrovat ano!

27. 03. 2023 - Stalo se to už mnohokrát – ozvali se nám lidé, že našli venku kočičku a ptali se, jestli...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha