Close

6.10.2021

Viki – kočička se zdeformovanými orgány

Lidská nezodpovědnost občas nezná mezí. Před pár měsíci nás prosili o pomoc lidé, jejichž kočka porodila koťata. Nechávali ji nekastrovanou volně běhat venku, byla jen otázka času, než se tohle stane. Bývala by stačila prostá věc – kastrace – a všem problémům by se dalo předejít. Prostě klasický případ jako z učebnice. Koťátkům jsme tehdy pomohli, jejich kočičku i kocoura vykastrovali a pokusili se jim vysvětlit, že takhle to vypadat nemá.

Začátkem října jsme od těch samých lidí přijali do péče maminku koťátek. Kočičce se na břiše udělala ohromná boule. Bolela ji na dotyk a neskutečně trpěla. 😢

A tak se kruh uzavírá a Viki se dostává k nám. Ještě ten den podstoupila náročnou operaci, která trvala několik hodin. Trnuli jsme hrůzou, když nás pak pan doktor o průběhu operace informoval – kočička měla naprosto zdeformované orgány.

Viki zatím zůstala několik dní na veterině, abychom počkali, jak jí půjde zotavování. Dobrá zpráva byla, že papaůa. Nefungoval jí ale správně močový měchýř ani střeva, což byl velký problém.

Podobných případů, jako je tento, existuje nespočet. Neustále se snažíme vysvětlovat, vzdělávat a informovat, jenže názory „to je prostě příroda“ se občas mění vážně těžko. Cítíme frustraci a neskutečně nás mrzí všechno, čím si musela nebohá Viky projít. Právě kočičky jako ona jsou ale důvodem, proč to všechno děláme – dnes a denně pracujeme na tom, abychom pro ně vybudovali lepší svět. Svět, ve kterém už nebudou muset trpět pro lidskou nezodpovědnost.

Dočasná péče

Viktorčin stav se nakonec stabilizoval natolik, že pan doktor usoudil, že je bezpečné, aby se přesunula do dočasné péče. Jupí! 🥳

Teď potřebuje přísný klidový režim. Zkraje jí bylo potřeba manuálně vymačkávat močový měchýř i střevo, to se podle pana doktora buď do několika týdnů zlepší (🤞), nebo to tak už zůstane. Momentálně už Viki vylučuje sama, ale nemá nad čúráním úplnou kontrolu a je třeba se vždy ujistit, že uvnitř nic nezůstalo.

Viki

Viki rozhodně nelze upřít, že má ohromnou chuť žít. A papat. A mazlit se. ❤ I přes všechno, čím si prošla, je to povahou naprosto perfektní kočička – milá, hodná, mazlivá, trochu stydlivá… 🐈 Zaslouží si, aby jí celý svět ležel u nohou. Zaslouží si zažívat radost a lásku. Zaslouží si jistotu, že má v noci kde spát a že její mistička bude každý večer plná dobrého jídla. Zaslouží si ŽÍT.

Staňte se rodiči na dálku

Zasáhl vás příběh Viki a chtěli byste ji podpořit? Staňte se jejími rodiči na dálku a buďte tu pro ni, dokud nebude připravena najít svůj vlastní osudový domov. 🥰

6.10.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *