fbpx
Close

7.9.2021

Proměna Rastyho

Smutek a zoufalství – to je to, co jsme cítili, když jsme do péče přijímali šestiletého Rastyho. Pejsek se tehdy nacházel v žalostném stavu – trpěl nepřestávajícím svěděním a kůži měl místy rozškrábanou až do krve, jak se neustále drbal.

Na vině byla silná alergie. Jeho stav naštěstí nebyl nezvratný a díky nasazení diety, speciálních přípravků na kůži a léků se všechno začalo postupně obracet k lepšímu. Svědění se podařilo minimalizovat, kůže se konečně mohla začít hojit a holá místa začala nahrazovat nová srst.

Proměna Rastyho

Rastyho proměna ale nikdy nespočívala jen v jeho zevnějšku. Chudáček byl na začátku tak nešťastný a hlavně vyčerpaný, protože mu jeho trápení nedalo spát. Nejspíš nikdo si nedokážeme představit tu úlevu, jakou zažil, když se mohl poprvé po dlouhé době v klidu vyspat… Není divu, že nakonec prospal prvních několik dnů u dočasné tety. Smutek v jeho očích postupně nahradila naděje a nakonec i to nejdůležitější – radost ze života. 💕

Alergie bude Rastyho provázet vždycky, ale pevně věříme, že trpět už nikdy nebude. Postaráme se o to – a doufáme, že brzy tento úkol převezme jeho vlastní rodina. „Šťastně až navěky“ má Rastík prakticky na dosah packy. Konečně. ❤

Rasty

Nic z toho by nebylo možné, pokud byste za zvířátky nestáli VY. 🥰 Je to právě vaše podpora, díky které jsme mohli Rastymu zajistit potřebnou veterinu, léky, krmení i střechu nad hlavou. Poznat štěstí a lásku si ale stejně jako Rasty zaslouží i další zvířátka, podpořte je proto prosím zasláním libovolného příspěvku na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz formulář níže.


7.9.2021

Další novinky z azylu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *