fbpx
Close

1.4.2021

Rasty – pejsek, který se nemohl přestat drbat

Zoufalství – to je to, co jsme cítili, když jsme přijímali šestiletého Rastyho. Chudáček se bez přestání drbal a kůži měl místy rozškrábanou až do krve. Byl tak smutný, tak vyčerpaný. Musel neuvěřitelně trpět.

Rastíka jsme okamžitě vzali na veterinu, kde ho pan doktor prohlédl a odebral vzorky pro laboratorní vyšetření, abychom zjistili, co mu je a jak mu můžeme pomoct. K tomu mu pan doktor předepsal přísnou dietu složenou z hovězího masa, antibiotika a sprej proti svědění.

Rasty prvních pár dní u dočasné tety většinu času prospal, tak unavený byl. Díky dietě, lékům a spreji proti svědění se jeho stav začal naštěstí velmi rychle zlepšovat.

Už během druhého dne jsme si všimli, že se drbe podstatně méně, díky tomu se mu rány konečně mohly začít hojit. Dočasná teta ho má přes den prakticky neustále na očích a kontroluje, aby si rány neškrábal. V noci to bylo těžší, ale nakonec i to kreativně vyřešila tím, že mu na noc obléká pyžamko. Definitivně vyhráno ještě není, stále čekáme na některé výsledky laboratorních vyšetření, ale už teď se Rastík cítí a vypadá o tolik lépe.

Co nás hřeje u srdce úplně nejvíc je ale fakt, že už je mnohem veselejší, než když k nám přišel. ❤ Smutek z očí pomalu nahrazuje radost a naděje, jak si Rastík konečně začíná uvědomovat, že teď je opravdu v bezpečí a dostane se mu veškeré pomoci, kterou bude potřebovat. 🥰

1.4.2021

4 Comments on “Rasty – pejsek, který se nemohl přestat drbat

Silvana
1.4.2021 na 19:12

Mám obrovskou radost!!!
A velké díky všem, kteří se o pejska starají. Jste báječní!

Odpovědět
Jitka
1.4.2021 na 23:56

Zlatíčko… ať je brzy v pořádku a má radost ze života. A v očičkách jen veselí, bez smutku

Odpovědět
Michaela
6.4.2021 na 8:41

❤️❤️❤️ jste nejlepsi! a Rastik je fesak!

Odpovědět
Sondra
4.7.2021 na 20:49

Držím Rastíkovi palce, aby se vyléčil ze všech neduhů a jeho ošetřovatelům moc za Rastíka děkuji – jste zlatí 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *