fbpx
Close

10.12.2019

Xena – divoká kočička

Xena

Přijali jsme do péče divokou kočičku v kritickém stavu. Byla velmi slabá, měla rýmu a strašně zle dýchala. Museli jsme jí pomoct, venku by další zimu nepřežila. Byla na veterině, ale nebylo to s ní snadné. Nebyla zvyklá na lidi, bála se a aby ji bylo možné vyšetřit, musela se uspat. 🙁 Právě její divoká povaha jí dala jméno – Xena.

Vyšetření kočičky ukázalo zánět v oku, k tomu měla zuby v naprosto šíleném stavu. Ty jí bylo potřeba opravit, musela mít chudinka velké bolesti.

Xena tedy podstoupila operaci zoubků. A brzy potom se vrátila zpátky do kolonie, ze které pochází, protože na veterině byla ve velkém stresu a nechtěla jíst. 🙁 Je to totiž kočka divoká a na lidi není moc zvyklá, pobyt na veterině byl pro ni něco zcela neznámého. Proto jsme se rozhodli, že nejlepší řešení bude, ji co nejdříve vrátit zpátky do míst, kde to dobře zná a kde bude v klidu. ❤

Udělali jsme, co se dalo a Xena je naštěstí z nejhoršího venku. Kolonii sleduje skupina dobrovolníků, kteří kočičky chodí krmit, takže budou Xenu hlídat pro případ, že by se situace opět zhoršila.

Moc děkujeme všem, kdo jste Xenu podpořili. Díky vám mohla dostat šanci na delší život. ❤

 

10.12.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *