fbpx
Close

28.10.2019

Margot

Margot

Co se stalo?

Přijali jsme do péče kočičku v kritickém stavu spolu se dvěma koťátky. Kočička se k nám dostala s useknutými předními nožičkami, ze kterých jí tekla krev a vyčuhovaly kosti… 🙁 Pohled na ni budil hrůzu. Nevíme, jak se jí to stalo, ale jisté je, že za sebou má spoustu bolesti a utrpení. Společně s ní přišla i dvě koťátka, o kterých jsme si mysleli, že jsou její vlastní…

Margot

Kočička, která dostala jméno Margot, putovala ihned na veterinu a my jsme netrpělivě čekali, co bude dál. Je od pohledu bojovnice, dokonce už první večer papala, ale její stav byl i přesto velmi vážný. Margotka byla v ohrožení života. Dostala kapačky a antibiotika. Koťátka (kocourek Milou a kočička Miya) na tom byla od začátku o něco lépe. Oba drobečci odešli do azylu k tetě Jaq. Ta jim denně čistila očička a pořádně je krmila, aby přibrali na váze. 

Jak dopadly Margotčiny tlapičky?

Jedna nožička Margot byla sice neuvěřitelným způsobem pohmožděná, ale nebyla úplně useknutá. Pan doktor ji proto pouze vyčistil a ošetřil a nechal zahojit. Druhá nožička na tom ale byla mnohem hůře a bylo potřeba ji z poloviny amputovat.

koťátka Margot

Z Margot je Margoťáček…

Když se Margotčin stav konečně zlepšil, pan doktor rozhodl, že kočička může podstoupit kastraci. A právě v tu chvíli nás všechny čekalo obrovské překvapení. Ukázalo se totiž, že Margotka není Margotka, ale Margoťák… U kocourků se může stát, že varlata nesestoupí a nejsou tak na pohled moc dobře patrná. A právě to se stalo i v tomhle případě, proto jsme všichni žili v domnění, že jde o kočičku… Nicméně ze všeho nejdůležitější je, že se kocourkův stav postupně zlepšil. Má před sebou ještě dlouhou cestu, my mu ale fandíme a budeme tu pro něj, až dokud nedojde do cíle.

Margoťáček

Zpátky na veterinu

Margoťáček se na chviličku podíval do azylu, ale rychle zase pádil zpátky na veterinu. 🙁 Začala mu zapáchat nezkrácená nožka, což bylo znamení, že začal nekrotizovat poslední zbylý prstík. 🙁 Nekróza je velmi nebezpečná, proto se mu prstík nakonec musel odebrat. 🙁 Chodit by měl ale naštěstí i tak bez problémů.

Margot

Margot se vrátil azylu

Margot po čase konečně vyměnil veterinu za pohodlíčko azylu. Na veterině strávil docela dlouhou dobu, protože bylo potřeba mu tlapičku několikrát denně převazovat a to v azylu bohužel nešlo.

Ukázalo se, že je to neuvěřitelný mazel. A taky jedlík. A je naprosto, ale naprosto kouzelný. ❤ Tlapička se mu ještě nějaký čas hojila, ale všechno dobře dopadlo.

Milou and Miya mají domov ❤

Kočičí sourozenci Milou a Miya vyrostli v azylu v silné, zdravé a především hravé tvorečky. A brzy nato si začali hledat společný domov. Máme velkou radost, že na něj nemuseli čekat dlouho! Bráška a ségra už mají své báječné páníčky a daří se jim moc dobře.

Margoťáčka čeká vyšetření srdce

Na Margotka se usmálo štěstí a krátce poté, co se vrátil z veteriny do azylu, se pro něj našla báječná dočasná péče. Tam má veškeré pohodlí domova a mazlí se o sto šest 😀

Margotek se zapsal do srdce nejednoho z nás, jeho vlastní srdíčko ale potřebuje vyšetřit. 🙁 Při poslední návštěvě veteriny se panu doktorovi jeho srdíčko nezdálo a má podezření, že by Margotek mohl trpět kardiomyopatií. To je onemocnění srdečního svalu, při kterém (zjednodušeně řečeno) srdeční sval nefunguje tak, jak má. Proto jsme Margotka objednali na vyšetření ke specialistovi. Kocourek dostal termín za dva týdny, tak teď nezbývá než čekat. Prosím, držte mu spolu s námi palce, ať to nakonec všechno dobře dopadne.

Adoptujte si Margoťáčka na dálku ❤

Pokud si vás tenhle miláček získal a chtěli byste mu pomáhali dlouhodobě, budeme moc rádi, když se stanete jeho adoptivními rodiči na dálku 🙂

 

28.10.2019

2 Comments on “Margot

Zuzana Sirova
13.2.2020 na 22:21

Co obnáší být adoptivní rodič? Děkuji za zprávu Zuzana Sirová

Odpovědět
Veronika Špačková
14.2.2020 na 8:52

Dobrý den, veškeré informace o adopci na dálku najdete na této stránce: https://www.handipet.org/nadalku/ 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *