fbpx
Close

28.10.2019

Margot, Milou a Miya

Margot

Co se stalo?

Přijali jsme do péče kočičku v kritickém stavu spolu se dvěma koťátky. Kočička se k nám dostala s useknutými předními nožičkami, ze kterých jí tekla krev a vyčuhovaly kosti… 🙁 Pohled na ni budil hrůzu. Nevíme, jak se jí to stalo, ale jisté je, že za sebou má spoustu bolesti a utrpení. Společně s ní přišla i dvě koťátka, o kterých jsme si mysleli, že jsou její vlastní…

Margot

Kočička, která dostala jméno Margot, putovala ihned na veterinu a my jsme netrpělivě čekali, co bude dál. Je od pohledu bojovnice, dokonce už první večer papala, ale její stav byl i přesto velmi vážný. Margotka byla v ohrožení života. Dostala kapačky a antibiotika. Koťátka (kocourek Milou a kočička Miya) na tom byla od začátku o něco lépe. Oba drobečci odešli do azylu k tetě Jaq. Ta jim denně čistí očička a pořádně je krmí, aby přibrali na váze. 

Další zprávy o Margot

Ukázalo se, že jedna nožička Margot je sice neuvěřitelným způsobem pohmožděná, ale není úplně useknutá a stále existuje šance, že se nakonec zahojí. Pan doktor ji proto zatím pouze vyčistil a ošetřil. Druhá nožička na tom je ale mnohem hůře a bude ji nejspíš potřeba amputovat. Margot teď ale není ve stavu, kdy by zvládla podstoupit plnohodnou amputaci, proto jí pan doktor nožičku zatím jen zkrátil o nejhorší část a čekáme, až na tom kočička bude o něco lépe.

koťátka Margot

Z Margot je Margoťáček…

Margotka si pobyla ještě nějaký čas na veterině a její stav se postupně zlepšil. Zatím to vypadá, že se zkrácený pahýlek nesnaží používat, proto možná nakonec nebude třeba úplná amputace nožky.

Vzhledem k zlepšení Margotina stavu se pan doktor rozhodl, že kočička může podstoupit kastraci. A právě v tu chvíli nás všechny čekalo obrovské překvapení. Ukázalo se totiž, že Margotka není Margotka, ale Margoťák… U kocourků se může stát, že varlata nesestoupí a nejsou tak na pohled moc dobře patrná. A právě to se stalo i v tomhle případě, proto jsme všichni žili v domnění, že jde o kočičku… Nicméně ať už je Margot holka nebo kluk, ze všeho nejdůležitější je, že se kocourkův stav zlepšuje a vypadá to, že snad přežije. Má před sebou ještě dlouhou cestu, my mu ale fandíme a budeme tu pro něj, až dokud nedojde do cíle.

Margoťáček

Zpátky na veterinu

Margoťáček se na chviličku podíval do azylu, ale rychle zase pádil zpátky na veterinu. 🙁 Začala mu zapáchat nezkrácená nožka, což znamená, že mu pravděpodobně začal nekrotizovat poslední zbylý prstík. 🙁 Nekróza je velmi nebezpečná, proto se mu prstík bude nakonec nejspíš muset odebrat. 🙁 Chodit by měl ale naštěstí i tak bez problémů.

Musíme ale říct, že je Margoťáček opravdu hodně statečný a situaci zvládá velmi dobře. Až jsme překvapení, když vidíme, kolik toho sní. 🙂 Nejspíš má co dohánět, chudáček…

Moc vás prosíme, pomozte Margoťáčkovi i koťátkům dostat se zpátky do formy. Zašlete příspěvek na č. ú. 2500405636 / 2010, VS 1946 a pomozte jim uhradit potřebnou péči. Pokud byste jim chtěli pomáhat dlouhodobě, budeme moc rádi, když se stanete jejich adoptivními rodiči na dálku 🙂

 

28.10.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *