fbpx
Close

20.9.2019

Klementínka – zubožená kočička

Klementínka

Dostala se k nám malá kočičí holčička v šíleném stavu. 🙁 Paní ji donesla na veterinu poté, co ji nalezla s rozdrcenou nožičkou. Ano, přesně tak, koťátko mělo na pravé zadní nožičce otevřenou zlomeninu a část nožičky byla rozdrcená. 🙁 Netušíme, co se kočičce stalo, ale muselo to být příšerné. Bolest, nevědomost, představa brzké smrti… Takhle malinká beruška by se měla tulit k mamince a poznávat svět a ne bojovat o život.

Kočička dostala jméno Klementínka a byla ihned hospitalizovaná na veterině. Pan doktor jí nasadil antibiotika, a udělal vše pro to, aby se její stav stabilizoval a ona mohla podstoupit operaci. 

Klementínka

Jak dopadla operace?

Maličká Klementínka podstoupila operaci. Téměř jsme ani nedýchali, když nám ta zpráva přišla. Měli jsme strach, jak to celé dopadlo. Klementínka přišla s nohou rozdrcenou napadrť a šance, že se ji povede opravit, nebyla moc vysoká. Náš pan veterinář je ale třída a Klementínčinu nožičku se podařilo zachránit.

Co bylo dál?

Klementínka se na chvíli otočila v azylu a už zase cestovala zpátky na veterinu, protože si teta Jaq všimla, že má obvaz na nožce až moc utažený. 🙁 Pan veterinář vše rychle napravil. Klementínka se pak konečně přesunula z veteriny do dočasné péče. V azylu by musela být v kleci, kvůli vlastnímu bezpečí, aby si s nožičkou při hraní s ostatními ještě něco neprovedla. V dočasné péči si mohla pobíhat, užívat si spoustu pozornosti a konečně poznávat lidskou lásku.

Klementínka

Měsíc po operaci

Když od operace uběhl zhruba měsíc, Klementínka na tom byla už o něco lépe. Na operovanou nožičku nicméně stále trochu kulhala a odlehčovala ji. Kost ale ještě nebyla v té době úplně srostlá, takže existuje šance, že se to ještě zlepší. I takovýhle stav by ale pro Klementínku byla ohromná výhra, protože když k nám přišla, nebylo jisté, zda se ji vůbec povede zachránit. Díky prvotřídní lékářské práci to ale nakonec dobře dopadlo. ❤

Další operaci už kočička podstupovat nebude, protože zlomenina byla na opravdu špatném místě a kost by se nepovedlo správně zafixovat. Nemělo by proto cenu Klementínku vystavovat zbytečnému riziku spojenému s operací.

Klementínka našla domov

Je to tak, tahle malá šelmička našla svou báječnou milující rodinu a teď už je z ní opečovávaný domácí mazlíček. Máme velikou radost, že její příběh má tak šťastný konec. ❤  Ale u nás v azylu je pořád spousta kočiček i pejsků, kteří se na nový domov teprve těší. Nehledá někdo z nich právě vás?

 

 

20.9.2019

One Comment on “Klementínka – zubožená kočička

Anna
16.10.2019 na 16:46

Už z ní roste pěkná princezna

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *