fbpx
Close

10.6.2019

Deny – koťátko s bolavým okem

Deny

Co se stalo?

Ozvala se nám paní, ke které chodí kočičky z ulice a ona se jim snaží pomáhat, jak jen může. Jedna z nich porodila koťátko, které dostalo zánět očí a paní nás požádala, zda bychom jí nemohli pomoct s léčbou. Kromě zánětu bylo chuďátko také celé zablešené, vychrtlé, anemické a mělo přetažené třetí víčko. Ačkoliv se paní chtěla o koťátko postarat, bohužel to nebylo v jejích silách, a tak jsme se domluvili, že koťátko převezmeme do péče my.

Malá kočičí slečinka dostala jméno Deny. Nejdřív musela být nějakou dobu v péči pana veterináře a poté se přestěhovala k naší azylové tetě Jaq. Postupně se její stav zlepšil, dostávala antibiotika a kapičky do očí.

Deny

Pomáháme toulavým kočičkám

Pomoc pro Deny ale nebyla to jediné, co jsme udělali. Celou situaci jsme se rozhodli řešit a postupně kočičky, které k paní chodí, odblešíme, odčervíme a především vykastrujeme, aby již k podobným situacím nedocházelo.

Zejména na jaře se každoročně objeví plno koťátek, která potřebují naši pomoc. Protože nesneseme představu, že by měla některá zvířátka trpět už prakticky od narození, snažíme se pomáhat, jak jen to jde, abychom se o ně postarali a zároveň i šíříme osvětu o tom, proč je důležité kočičky kastrovat.

Jak se měla Deny u nás v azylu?

Deny rostla jako z vody a dělala nám jen samou radost. Její očičko se podařilo zachránit! Vyrostla z ní milá a hravá kočičí holčička, která moc ráda dováděla se Zrzečky 🙂

Deny našla nový domov

Máme radost, že tahle beruška nemusela na svou novou rodinu čekat dlouho ❤ Ale nejlepší na tom je, že neodešla domů sama. Protože vyrůstala s ostatními koťátky v naší péči, byla zvyklá, že má vždycky vedle sebe někoho, s kým si může hrát. Nejraději měla tři kočičí sourozence Zrzečky a byla to právě kočička Eevee, kdo spolu s Deny odešel do nového domova. Máme z toho obrvskou radost a doufáme, že obě holčičky čeká krásný život.

U nás v azylu je ale stále spousta pejsků a kočiček, kteří teprve čekají na své páníčky. Nezapomeňte se na ně mrknout, ať víte, jestli někdo z nich nečeká právě na vás! 🙂

10.6.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *