fbpx
Close

6.6.2019

Rupert – nalezený kocourek

Rupí

Co se stalo?

Paní u cesty nalezla vyhublého kocourka, který měl ohromné množství klíšťat. Nevíme, jak dlouho na ulici kocourek byl, ani čím vším si musel projít. Představa, že jste na ulici, zcela opuštění a jedinou společnost vám dělají klíšťata, která z vás vysávají krev i energii, která postupně dochází a vy nevíte, jak dlouho ještě vydržíte… Je to příšerné, je nám neuvěřitelně smutno z toho, že si něčím podobným musel kocourek projít.

Rupí

Naštěstí je toto ale jeden z těch případů, kdy se na zvířátko usmála štěstěna a paní, která na něho narazila, ho jen tak nepřešla a místo toho se mu rozhodla pomoct. Napsala výzvu na facebook, ve které hledala někoho, kdo by se o něj mohl postarat a tam jsme na scénu přišli my.

Kocourek dostal jméno Rupert a i přes jeho nepříznivý zdravotní stav se od začátku rád mazlil.

Rupí

Rupí si musel pobýt nějaký čas na veterině. Byl dehydratovaný a extrémně pohublý, vážil pouze 2,6 kg, což je vážně málo. A množství klíšťat, které si přinesl s sebou, bylo naprosto děsivé 🙁

Co bylo dál?

Rupí vybojoval svůj nejtěžší boj. Z veteriny pak konečně mohl odejít k nám do azylu. Bydlel v kadlínské pobočce u tety Jaq, měl svůj vlastní pokoj a nikým nerušený klídek. ❤ Byl to tak trošku truhlík, i když by mohl spát na své vlastní posteli, spává spával na krabicích. Ale proti gustu žádný dišputát, dostal na ně polštářek a spokojení byli všichni. ❤ Krásně nabral na váze, zdravě se zakulatil a vyloupl se z něj opravdový fešák.

Rupí

Rupík chytil plísňovou infekci

Když byl Rupík na veterině kvůli kastraci, nejspíš tam něco nepěkného chytil. Když se vrátil k tetě Jaq, pokašlával a vydával zvuky trošku jako žabí kvákání. A tak ho čekala cesta zpátky na kontrolu. Ukázalo se, že chytil plísňovou infekci. Zůstával tedy bohužel i nadále na samotce a musel brát každý den léky.

Rupík

Protože se Rupíkův stav dlouho nelepšil, musel nakonec zpátky na veterinu. 🙁 Čekala ho operace, při které mu pan doktor vyčistil dutiny. Všechno naštěstí dobře dopadlo a Rupík se vrátil do azylu. Na hlavičce mu nějakou dobu zůstaly zavedené dva dreny, do kterých se každý den jednou musel nalít roztok, aby se dutiny dále čistily. Ale Rupík to zvládl a jeho stav se konečně zlepšil.

Rupí

Rupík našel nový domov

Mazlivý miláček Rupík našel báječnou dočasnou péči. Ale jak se občas stává, dočasná panička si ho tolik zamilovala, že už se s ním nedokázala rozloučit. A tak se nakonec z dočasného domova stal ten opravdový, už navždy. ❤

Rupí

V našem azylu je ale stále spousta kočiček i pejsků, kteří na své štěstí teprve čekají. Nenajde někdo z nich svůj vysněný domov právě u vás?

 

6.6.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *