fbpx
Close

13.5.2019

RIP Žab

Žab

Žab odešla za duhový most

Mnozí z vás znali buldočku Žab, která se proháněla po zahradě v azylu. Patřila Janě, tak nikdy nebyla k adopci, ani jsme ji nikdy neprezentovali jako azylanta. Přesto byla neodmyslitelnou součástí Handipet Rescue.

Žab odešla za duhový most. V mozku jí narostl nádor, se kterým se již nedalo nic dělat.

Někteří z vás možná neznají její příběh. Žab byla z domácí množírny, kde šlo primárně o profit z prodaných štěňat, nikoliv o lásku ke psům. Žab se už od narození tak podivně batolila a nikdy se nedokázala pořádně postavit. Přes inzerát se dostala k Janě, která se Žab ujala.

Začala s ní cvičit motoriku a nikdy to s ní nevzdala. Výsledkem byl šťastný osvalený buldoček. Nejen, že Žab uměla chodit, ale uměla i běhat do schodů a ze schodů nebo sníst velké kuře na posezení.

Žab zemřela v pěti letech. Mladá fenka, která měla díky Janě překrásný život, i když ji trápilo postupem času čím dál tím víc zdravotních problémů. Prošla si operací měkkého patra, protože nedokázala dýchat. Potom operací vyhřezlé ploténky, která je u buldočku velmi častá, nezávisle na tom, jestli průkaz původu mají nebo ne.

Žab pro nás všechny byla velkou inspirací. Díky ní jsme pochopili, že buldočci nejsou zdravé plemeno. Že tohle není cesta.

Zároveň přinesla do našich životů mnoho radosti. Měla nekonečnou energii, která nikdy nevyprchala. Jakmile šlo o cokoliv, co mohla sníst, dokázala se dostat prakticky na jakékoliv místo.

Vzpomínáme na její noční výlety za neznámými zvuky. Neznámými proto, protože byla úplně hluchá a byla jediná, kdo je slyšel a běžel je vyřešit.

Zlatíčko naše, jednou se opět setkáme a všichni si zatancujeme společně.

 

13.5.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *