fbpx
Close

22.4.2019

Dona – opuštěná kočička

Dona

Co uděláte se svým zvířetem, když se stěhujete? Normální člověk ví, že má zodpovědnost za živého tvora a miluje ho jako člena rodina. Bezcitný člověk vystrčí kočku před dveře a odstěhuje se. A přesně tohle se stalo kočičce Doně.

Díky paní, která se o tom dozvěděla, se povedlo Donu zachránit. Měsíc ji hledala a nepřestala, dokud se jí to nepovedlo.

Dona je samozřejmě kočička domácí, takže nebyla zvyklá se o sebe postarat a venku si prožila hrozné trápení. Byla dehydratovaná, vychrtlá a měla velké bolesti. A pak se konečně dostala do bezpečí. Donu jsme ihned převezli na veterinu, kde dostala kapačky a zůstala nějakou dobu na hospitalizaci. 

Dona

Koho napadne vypustit na ulici kočičku, zvyklou na pohodlí a teplo domova, když jí ještě ke všemu zbývá jen pár posledních zubů? Nevíme…

Jak se daří kočičce Doně u nás v azylu?

Dona musela nějakou dobu zůstat v péči pana veterináře a pak teprve směla jít do azylu. Měla hned od začátku velikou chuť k jídlu a začala konečně přibírat na váze, což nás moc těší 🙂 Je to milá a mazlivá kočička, která má ráda lidskou společnost. Našla se pro ni dokonce i dočasná péče a měli jsme velkou radost, že se její dušička začíná po všem tom trápení konečně uzdravovat.

Dona musela akutně na veterinu

Bohužel Doně nebylo přáno, aby si svého nového života užívala dlouho. Nejdřív se zdálo, že má jen rýmu, ale stejně ji naše starostlivá azylová teta Jana vzala na prohlídku. Po důkladné kontrole se ukázalo, že problém je daleko vážnější. Doně selhávají ledviny 🙁 Musela zůstat na veterině a dostává infuze. Čekáme, jak se situace bude dál vyvíjet. Teď bohužel opravdu není nic jisté… její stav se může stabilizovat a nebo také zničehonic výrazně zhoršit a pak už by pravděpodobně nebylo jak jí pomoci…

Dona

Staňte se adoptivními rodiči kočičky Dony

Chcete pomoci kočičce Doně, aby dostala svou šanci na dobrý život? Adoptujte si ji na dálku. ❤ Pomůžete nám tak zajistit jí veškerou potřebnou péči. Budeme vám o ní každé měsíc posílat zprávy a samozřejmě také fotky 🙂 Děkujeme.

 

 

22.4.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *