fbpx
Close

21.2.2019

Thelma – kočička bez ocásku

Thelma

Odkud se vzala Thelma?

Přijali jsme do péče kočičku Thelmu ze Slovenska. Končila jí dočasná péče a hrozila eutanázie. Bohužel situace na Slovensku je ještě horší než u nás 🙁 Thelma byla po úrazu páteře a amputaci ocásku. Byla ochrnutá, ale chodící, nožičky za sebou netahala. Útulková teta jí musela pomáhat s vymačkáváním močového měchýře. Bohužel ale po čase se situace zkomplikovala…

Thelma

RIP Thelma

Bohužel, postupně se ukázalo, že už nebude možné dál pomáhat Thelmě s vymačkáváním močového měchýře tak jako jiným ochrnutým zvířátkům. Začalo jí to totiž působit bolesti. Dlouho jsme bojovali a snažili se najít řešení. Thelma měla postupně zavedených několik katetrů, ale žádný dobře nefungoval. A protože jiná varianta už nezbývala, nemohli jsme ji nechat, aby se trápila. Postupně by totiž došlo k tomu, že by jí samovolně unikala moč a to by způsobilo, že by měla na zadečku a na zadních nohách mokvavé rány. A pak by se přidala komplikace v podobě megacolonu – její tlusté střevo by se rozšířilo natolik, že by už nemohla ani normálně odcházet stolice a Thelma by měla zácpy. Jediný řešením megacolonu by pak byla velmi riskantní operace, která u koček končí ve většině případů umrtím zvířete.

Proto jsme se spolu s panem vetrinářem rozhodli, že nejlepší, co pro Thelmu můžeme udělat, je nechat ji v klidu a bez bolesti odejít.

Je nám to moc líto, beruško. Tolik jsme doufali, že ti dokážeme pomoci.

Thelma

 

21.2.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *