fbpx
Close

21.2.2019

Thelma – kočička bez ocásku

Thelma

Odkud se vzala Thelma?

Před pár týdny jsme přijali kočičku Thelmu ze Slovenska. Končila jí dočasná péče a hrozila eutanázie. Bohužel situace na Slovensku je ještě horší než u nás 🙁 Thelma je po úrazu páteře a amputaci ocásku. Je ochrnutá, ale chodící, nožičky za sebou netahá. Útulková teta jí musí pomáhat s vymačkáváním močového měchýře, ale plenky nosit nepotřebuje.

Thelma

Jak se má u nás v azylu?

Útulková teta Jaq si Thelmu okamžitě zamilovala. Je to moc milá a hodná kočička, která se strašně ráda mazlí a nechává se chovat. Představa, že její život mohl skončit jen proto, že se dlouho nenašel nikdo, kdo by se o ni chtěl starat, je opravdu hrozná 🙁

Thelma

Tento rok se pro nás zatím nese v duchu ochrnutých kočiček. Bohužel péči o ně ne každé zařízení zvládá 🙁 Potřebují několikrát denně vymačkávat a některé nosí plenky. Pokud takové kočičky nepotřebují nákladné operace, jejich výdaje nejsou nijak vysoké, ale je jich i tak dost a dost – v řádech tisíců korun (kastrace, očkování, čipování, krmení, pohonné hmoty kvůli cestám na veterinu, pleny, podložky…). Velice uvítáme jakýkoliv příspěvek na pomoc kočičkám jako je Thelma na č.ú. 2500405636 / 2010, VS 1403.

Děkujeme.

 

21.2.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *