Close

18.2.2019

Sushi – štěňátko z lesa

Sushi

Jak se k nám dostala Sushi?

Přijali jsme malé nalezené štěňátko. Maličkou psí holčičku ve velmi špatném stavu 🙁 Motala se sem a tam a bylo znát, že jí moc neslouží zrak. A co hůř – nálezce ji donesl z lesa, kde ji našel v krabici. Promiňte, ale nechat malé štěňátko vyhladovět v lese? Může vůbec existovat něco ještě krutějšího?

Sushi

Psí holčičku jsme pojmenovali Sushi nebo taky Sušenka  Byla hrozně zesláblá, nejspíš v té krabici byla už několik dní. Bez jídla a bez vody. Na kapačkách se alespoň trošku vzpamatovala. Brzy začala nadšeně papat a pak i zlobit a okusovat lidské ruce 🙂

Sushi podstoupila vyšetření MRI – a máme velkou radost, že vám můžeme oznámit, že její hlavička byla bez nálezu 🙂 Žádný nádor, cysta ani hydrocefalus. Prostě jen tancující, spokojená a maličko rozmazlená fenečka, která nám vyrostla před očima 🙂

Sushi

Důvod, proč takto tancuje může být nedovyvinutou částí mozečku nebo prodělanou infekcí v minulosti. To není nic, s čím bychom se nesetkávali pravidelně. Máme mnoho kočiček s tímto postižením a mají zcela šťastný život ❤ (JellyBean, Chrochňa, Ray a Charles, O.J., ale také Žab – tancující fenka)

Protože už máme zkušenosti s tanečníky, tak jsme mohli u Sušenky rozvíjet lepší koordinaci pohybů pravidelným balančním cvičením.

Jak se měla Sushi u nás v azylu?

Sushi u nás vyrostla v krásnou a silnou psí slečinku, ze svého jednoho ubohého slaboučkého kila živé váhy se dostala daleko před 10kg! Nechali jsme ji vyšetřit u očního specialisty, který nám potvrdil, že Sushi sice vidí, ale ne moc dobře, cokoliv vzdáleného nad 5m a pod 2m je pro ni  rozmazané. Ale to jí nikdy nebránilo se radovat ze života 🙂

Sushi

Sushi našla nový domov!

Naše princezna Sušenka čekala na svůj šťastný konec dlouho, ale nakonec se přece jen dočkala! Odjela se svou novou paničkou celá nadšená a my jí to moc a moc přejeme 🙂 Konečně má možnost poznat, jak vypadá krásný psí život v milující rodině.

Sushi našla domov

Pozdravy od Sushi

Sushi se má v novém domově báječně. Vyrostla z ní opravdu veliká psí holčička a posílá pozdravy dobrým lidem, kteří jí dali šanci a přispěli na její péči. 🙂 A také pusu na nos všem, kteří to s ní nevzdali a vypiplali z maličkého nemocného štěňátka tuhle krásku:

Sushi v novém domově

U nás v azylu je stále spousta pejsků i kočiček, kteří na svou šanci teprve čekají. Nedáte jim ji právě vy?

 

18.2.2019

2 Comments on “Sushi – štěňátko z lesa

Kateřina
14.5.2019 na 12:20

Ať se jí jen daří

Odpovědět
Danča
27.8.2019 na 16:29

Chtěla bych jí domů ❤️

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *