Close

14.2.2019

Jak můžu pomoci, když mi ještě nebylo 18 let?

Každý, kdo chce pomáhat opuštěným zvířatům, má u nás své místo! Pro každého se najde nějaký způsob, jak se zapojit. Pokud chcete podpořit náš azyl, ale ještě vám nebylo 18 let, máme tu pro vás pár nápadů. Můžete například…

1. Poskládat balíček a poslat jej do azylu

Domluvte se se sourozencem, kamarády nebo rodiči a společně poskládejte balíček různých věcí. Můžou to být pamlsky, second-hand (například tričko, z kterého jste už vyrostli), plyšáky, hračky a tak dále. Věci buď zařadíme do prodeje v našem dobročinném obchůdku, přidáme je do aukce nebo je využijeme přímo v azylu.

Balíček

2. Uspořádat ve třídě sbírku na pomoc zvířatům

Jste na základní nebo střední škole? Tak tohle je přesně pro vás. Zkuste požádat třídního učitele/učitelku, abyste v rámci občanské výuky uspořádali materiální sbírku (staré deky, ručníky, pamlsky, hračky pro psy a kočky, plyšáky a tak dále). Nejenom, že utužíte kolektiv třídy, ale ještě navíc uděláte vaší škole pěkné jméno.

3. Nakoupit dárky v Pet Heroes Shop

Čekají vás Vánoce nebo narozeniny? Nakupte dárky v Pet Heroes Shop. Tahle možnost je sice jenom pro Pražáky (pokud se nedomluvíte s rodiči, to potom můžete samozřejmě objednat i z eshopu), ale najdete u nás fakt parádní kousky. Od naší originální výroby přes second-hand, hračky pro psy a kočky a knihy až po stylové hodinky. To vše za bazarové a antikvariátní ceny. Pro studenty jako dělané.

Obchůdek

4. Požádat rodiče o návštěvu azylu a vyvenčení pejsků

Tohle je pro někoho obtížné, ale za zkoušku to stojí. Někteří rodiče si možná budou ťukat na čelo, co to jejich děti zase vymýšlí, ale věřte mi, že spousta z nich bude naopak z tohoto nápadu nadšená. Místo návštěvy kina nebo koukání na televizi si můžete udělat jedno hezké rodinné odpoledne a přijít vyvenčit pár pejsků, kteří to opravdu potřebují. Ale pozor! Nikdy neberte na venčení vlastního mazlíčka.

5. Nenechávejte si informace jen pro sebe

Informovat lidi ve svém okolí je super. Můžou to být vaši přátelé, spolužáci, rodiče a další příbuzní – kdokoliv. Ať už jim řeknete o množírnách, o tom, že adoptovat si psa z útulku není žádná ostuda nebo o tom, že mají možnost navštívit třeba právě náš azyl a také pomáhat opuštěným zvířatům. Mluvte s nimi o tom. Třeba se dozvíte, že sledujete stejné útulky nebo se vám líbí stejná rasa psa 🙂 Šíření osvěty je velká pomoc!

 

14.2.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *