fbpx
Close

4.2.2019

Dinky – fenečka s šedým zákalem

Dinky

Jak se k nám do azylu dostala Dinky?

Dinky je fenečka z přemnožené smečky několika desítek pejsků. Případ řešila jiná organizace a my jsme se nabídli, že pomůžeme s umístěním pejsků. Nejdřív jsme přijali do péče tuhle ušatou krásku a pejska Prdíka. Prdík už našel svůj báječný domov, ale psí babička Dinky zůstává nadále v naší péči.  

Dinky

Jak je na tom po zdravotní stránce?

Dinky má bohužel trápení s očima 🙁 Už byla u pana doktora očaře a ten konstatoval, že má šedý zákal, který je způsoben stářím a nelze ho tedy operovat. Bohužel fenečka tak bude postupně přicházet o zrak a pravděpodobně nakonec oslepne. Naštěstí se zdá, že to Dinky nijak zvlášť netrápí. Víc jí dělalo starosti, že v našem azylu je neustále tolik pejsků, že pro postarší psí dámu tam není nikdy opravdu klid. Proto nás opravdu moc těší, že se brzy našla báječná dočasná péče, kam mohla Dinky odejít a stát se tak rozmazlovaným jedináčkem.

Dinky

Dinky potrápil zánět v uších

Jedna z věcí, díky kterým je Dinky tak roztomilá jsou její velká ušiska. Bohužel právě uši jsou důvodem, proč byla hospitalizována na veterině. V uších ji totiž opakovaně trápil zánět a bylo proto nutné jí je nechat na veterině důkladně vyčistit. Dinky je malá neposeda a odmítala nechat svou dočaskářku, aby jí do oušek dávala léky, proto nebylo možné vyřešit problém jinak. 🙁

Dinky brzy propustili z veteriny, ale bohužel to ještě neznamenalo, že by se její problémy vyřešily. 🙁 Ani po dvou čištěních ouška v sedadci se zánět zahnat nepodařilo, proto se pan doktor rozhodl zkusit změnit léky a poslat ji zpět do domácí péče. Na veterinu se ale fenečka musela jednou týdně vracet, aby jí ouško znovu vyčistili a dali jí léky. Naštěstí léčba nakonec přece jen zabrala a ouško se podařilo dát do pořádku.

Dinky

Pomůžete nám s péčí o Dinky?

Pokud byste nám chtěli pomoct s péčí o Dinky, aby si konečně alespoň ve staří mohla užívat správného psího rozmazlování a dobrého jídla, budeme moc rádi. Můžete se zapojit do našeho programu Adopce na dálku a stát se adoptivními rodiči! Budeme vám pravidelně posílat fotky a informace o tom, jak se téhle psí dámičce daří 🙂 Děkujeme!

 

4.2.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *