fbpx
Close

8.1.2019

Mouse – kocourek se záchvaty

Mouse

Jak se k nám dostal Mouse?

Mouse neboli „Myšáček“ se naštěstí ještě jako koťátko dostal z ulice domů do tepla i se svými bratříčky a sestřičkami. Malý kocourek byl ale na rozdíl od ostatních ve špatném stavu, dostal záchvat a nikdo si s ním nevěděl rady. A tak se Mouse dostal do péče pana veterináře, odkud pak už putoval k nám do azylu. Ujala se ho teta Jaq a starala se o něj, stejně jako o celou řadu dalších kočiček a pejsků. Zdálo se, že Myšáček už bude v pořádku…

Mouse

Co bylo dál?

O Vánocích 2018 se naneštěstí záchvaty vrátily. Mouse prodělal v rychlém sledu pět záchvatů a okamžitě jsme ho vezli na veterinu. Jeho záchvaty bohužel stále pokračovaly i během hospitalizace. Základní vyšetření nic neukázalo, proto musel Mouse podstoupit MRI a odběr mozkomíšního moku.

 

Mouse

RIP Mouse

MRI bylo čisté a stejně tak i vyšetření mozkomíšního moku. Mouse začal dostávat léky na epilepsii a delší čas se zdálo, že jeho problémy jsou vyřešeny. Vrátil se k tetě Jaq do Kadlína a nechával se patřičně rozmazlovat. Pak se ale bohužel záchvaty dostavily znovu 🙁 Zkoušeli jsme pro Mouse najít jiné léky, které by mu pomohly. Na nějaký čas se opravdu jeho stav zlepšil, ale na konci léta 2019 se situace znovu nečekaně a rapidně zhoršila. Mouse prodělal během krátké doby několik silných záchvatů a pak už nebylo jiné cesty. Jakýkoliv další čas tady na světě by pro něj byl utrpením. A proto ho nechal pan veterinář v klidu odejít.

Moc nás to mrzí, Myšáčku. Budeme na tebe s láskou vzpomínat.

8.1.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *