fbpx
Close

19.12.2018

Příběhy zvířátek z azylu

U nás v azylu

Život handicapovaných zvířátek má smysl

Každé zvířátko, které se dostane k nám do azylu má svůj příběh. Jejich předchozí život rozhodně nebyl jako vystřižený z vánočního filmu.

O.J. a Jellybean trpí nemocí tancujících koček. Neudrží rovnováhu tak, jak by měli. Existuje mnoho veterinářů, kteří takováto zvířata nechají utratit 🙁 My ale říkáme jasné NE. Oba jsou šťastní a spokojení, oba na své nemoci a koordinaci pracují. Dokáží si hrát, dokáží si dojít na podestýlku, moc rádi se mazlí a „běhají“ po zahradě. I jejich život má smysl!

LilG je štěňátko z množírny a k nám se dostal od nezodpovědné majitelky, která se ho hned druhý den chtěla zbavit pod pohrůžkou, že ho vrátí do množírny 🙁 LilG má naštěstí obrovskou zásobu energie, kterou roznáší po celém azylu, tahá kočky za ocas a Sunny kouše do krku. Je to malý ďábel s nevinným kukučem 🙂

lilG

Posledním na fotografii, ale určitě ne v celém azylu, je Monster. Na zahradu se nám zatoulala kočka s koťaty z vesnice. Vyklubala se z nich mazlivá rodinka, která hledá domov. Mazlivé kočičky na ulici nepatří, nemají respekt před psy, auty ani před lidmi a hrozí jim velké nebezpečí. Jak si ale Monster vysloužil takové jméno? Jsou mu teprve 4 měsíce a je už větší než dospělá kočka. Nevíme, kam až poroste, ale máme strach o dočaskovou tetu Jaq. Aby ji ještě nakonec nesnědl 🙂

Potřebujeme vaši pomoc

Všechny tyto příběhy mají jedno společné – je to důkaz o tom, že v naší republice stále není problematika psů a koček v nouzi vyřešená. Že jsou tu stále zvířata na ulici a stále jsou tu i lidé, kteří jim vědomě či nevědomě ubližují.

Naše organizace není nijak dotována státem i přesto, že právě těmto pejskům a kočičkám pomáhá. Všechno, co můžeme udělat, děláme jedině díky individuálním dárcům. Platíme veterinu, provozní náklady, krmení, pohonné hmoty. Všechny příběhy, které vám vyprávíme, mohou mít šťastný konec pouze díky lidem s dobrým srdcem a s láskou ke zvířatům.

Pomozte prosím právě teď o Vánocích těm, kteří za svůj osud nemohou. Pomozte těm, kteří nemohou za to, kde se narodili, nemohli se bránit násilí, neměli kam utéct nebo se schovat. Přispějte na účet 2500405636 / 2010, VS 1403 na péči o handicapované pejsky a kočičky, kteří vás potřebují víc než kdy dřív.

Děkujeme.

 

19.12.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *