fbpx
Close

13.11.2018

Oskar – kocour s přeraženou páteří

Kdo je Oskar?

Oskar je velmi statečný kocour. Narodil se na ulici, kde pravděpodobně strávil celý svůj dosavadní život. Byl přinesen na služebnu městské policie s tím, že ho nejspíše srazilo auto a je asi ochrnutý na zadní nohy. Nakonec se ukázalo, že se nejspíše jednalo o práci člověka, nikoliv auta. Dostal se k nám z jiného spolku, kde nemají zkušenosti s péčí o handicapovaná zvířata a tak jsme od nich Oskara převzali k nám.

kocour Oskar

Co Oskarovi bylo?

Na zadečku měl obrovskou zhnisanou ránu, což mu způsobovalo obrovský otok a tlačilo to Oskarovi na nervy. Kvůli tomu nedokázal udržet moč ani stolici a nohy mu neustále kmitaly. Po nějakém čase na veterině se ukázalo, že stav zadních nožiček lze pravděpodobně přisuzovat dosud blíže nespecifikovanému poranění míchy, nejspíše v oblasti přechodu hrudní a bederní páteře, problémy s vylučováním pak vážnému poškození nervů v pánevní oblasti, které bylo s největší pravděpodobností způsobeno prudkým tržením za Oskárkův ocásek.

kocour Oskar

Zlepšil se jeho stav před cestou k nám?

Oskar začal postupně jíst, bylo třeba ho ručně vyprazdňovat a ukázalo se, že mícha utrpěla poškození, ale není přerušená. S Oskarem se také prováděly intenzivní rehabilitace, které nesou své ovoce a nakonec byl z veteriny propuštěn do domácího léčení!

kocour Oskar

Co ho čeká u nás?

Oskara si do péče vzala naše skvělá azylová teta Jaq, která s ním bude pokračovat v rehabilitacích ❤ Samozřejmostí je také jeho pravidelné vyprazdňování a veškerá potřebná péče. Oskarova prognóza není jistá, ale je nadějná a my moc doufáme, že se jeho stav bude jen a jen zlepšovat ❤ 

Oskar

Jak se daří Oskarovi?

Oskar se má u tety Jaq přímo báječně – má tam spoustu zvířecích kamarádů na hraní a nejradši dovádí s kocourkem OJ 🙂 Především ale musí Oskar každý den poctivě cvičit, aby měl naději, že se jeho stav zlepší. Je nutné protahoval mu packy, aby se procvičily klouby. A kromě toho chodí Oskar i na „procházky“ po domě – útulková teta mu nadlehčuje zadeček, aby mu pomohla a Oskar statečně capká předními a snaží se zapojit i svoje zadní nožky nejlépe, jak jen dovede.

Jaq o Oskarovi říká, že je to ohromně milý kocourek, kterému nevadí žádná manipulace – dokonce když je potřeba mu pomoci, aby se mohl vyprázdnit, tak se tulí k ruce a ještě člověku láskyplně ožužlává rukávy 🙂

Oskar

Oskar našel domov! ❤ 

Oskarův příběh má šťastný konec! A třebaže jsme mu všichni ze srdce přáli, aby našel svou novou rodinu, která se nezalekne komplikací, které souvisí s péčí o ochrnuté zvířátko, tohle nikdo z nás nečekal. Oskar totiž nejen našel báječnou rodinu, která pro něj zajistí fyzioterapii i hydroterapii, ale odešel ke svým adoptivním rodičům spolu s kočičkou Natálkou! Máme obrovskou radost, že se našli lidé, kteří jim dají láskyplný domov.

Chcete pomáhat opuštěným zvířátkům spolu s námi? Náš azyl je stále plný těch, která teprve čekají na svoje milující páníčky. Adoptujte si je na dálku a staňte se jejich hrdiny! ❤ 

13.11.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *