Close

10.9.2018

Štěňátka na pokraji smrti

Co se stalo?

Zavolala nám paní, která měla doma nekastrovaného pejska, tři fenky a v peněžence prázdno. Volala kvůli štěňatům, která byla ve velmi kritickém stavu – dehydratovaná, krvavé průjmy, zvracení, anorexie.

Štěňátka na pokraji smrti

Štěňátka by se bez našeho pana veterináře, kterého jsme požádali o urgentní výjezd, nedožila večera. Rozhodovaly minuty. Převzal první 4 štěňata na hospitalizaci, to jsme ještě nevěděli, kolik jich tam na nás čeká.

Štěňátka na pokraji smrti

Po dlouhé domluvě paní uvolila svěřit nám svoje zbývající pejsky, na které nemá finance a nezvládá o ně pečovat. Ke štěňátkům přibyl ještě otec štěňat a tři feny, z toho jedna s velkým nádorem a jedna kojící teprve měsíční štěňátka (3). Dohromady jsme v jeden týden přijali 11 pejsků, z nichž 4 bojují o život na veterině.

Štěňátka na pokraji smrti

Jak jsou na tom štěňátka nyní?

Štěňátka skutečně bojovala o svoje životy. Místo, aby řádila s kamarády a užívala štěněcí čas, ležela na kapačkách. Náš chrabrý pes Falco jim daroval krev, aby pomohl. Vše, co jsme mohli udělat, jsme udělali. Tři z nich byla nakonec propuštěna z hospitalizace a jejich životy jsou v bezpečí. Sice ještě čekáme za výsledky z laboratoře, ale z nejhoršího jsou venku. Jedno štěňátko bohužel i přes veškerou snahu zemřelo. Bylo tak masivně začervené, že to jeho nebohé tělíčko nezvládlo. Je nám z toho velmi smutno, protože stačilo kdyby paní majitelka zaplatila 30 Kč za odčervení a nemuselo se to stát 🙁

Jak jsou na tom dospělí pejsci?

Rodiče štěňátek jsou na tom po zdravotní stránce lépe. Po té psychické je to o něco horší. Někteří se bojí více a někteří méně. Vypadá to, že jedna fenka je plachá a neví, co je to lidská ruka. Nejmladší mamince štěňátek je věkově do roka, rodila hned první hárání aneb když děti mají děti. A tak by to mohlo pokračovat do nekonečna, kdyby nepřišly zásadní komplikace, které majitelku donutily nás kontaktovat.

Jak můžete pomoci?

Veterinární výdaje stoupají každý den o tisíce, právě teď potřebujeme vaši pomoc na záchranu životů štěňátek, která za svůj osud opravdu nemohou. Prosíme o jakoukoliv finanční pomoc na č.ú. 2500405636 / 2010, VS 1814 pro štěňátka, právě váš příspěvek jim může zachránit život! Děkujeme!

10.9.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *