Close

12.8.2018

Sunny – štěňátko šeltie

Proč jsme Sunny přijali?

Majitelka Sunny nás oslovila s tím, že nemá finance, čas, ani prostor pro to Sunny pomoct a nechat ji vyšetřit. I přes naše rady na další vyšetření nás požádala, abychom si Sunny vzali. Majitelka mluvila o možnosti eutanázie, nad kterou uvažuje. To byl také důvod, proč jsme neváhali a Sunny přijali do našeho azylu.

Jak se Sunny projevuje?

Sunny byla ze začátku hodně unavená, s hračkami si hrála maximálně pět minut a potom na to zase neměla sílu. Při „záchvatech“ chodila, bez vědomí o svém okolí, přes různé věci. Byla dezorientovaná. Postupem času na speciální dietě, kterou jsme stanovili s veterinářem, začala dovádět s kamarádkou Peanut a nahánět Vánočku s Lensem. Její stav se hodně zlepšil díky správně nastavené stravě. Občas je stále unavená.

Sunny (šeltie)

Byla Sunny na veterině?

Sunny byla po příchodu několik dní hospitalizována na veterině Jaggy, kde byla provedena základní vyšetření. Zde se potvrdilo podezření na portosystémový shunt a doporučeno další vyšetření. Konkrétně Sunny čekala na CT vyšetření, které nám mělo ukázat, kde a jestli vůbec shunt je. V danou chvíli nešlo říci, jestli bude potřebovat operaci, jestli bude její problém operovatelný a jestli to skutečně shunt je. Sunny přišla a měla pouhých 1,6 kg, potřebovala nabrat na váze, aby mohla vyšetření podstoupit.

Lékařská zpráva z Jaggy

Lékařská zpráva Lékařská zpráva

1. faktura z veteriny Jaggy Praha

Sunny (šeltie)Sunny byla na veterině po druhé hospitalizovaná, když se jí přitížilo. Dostala kapačky a zůstala na veterině několik dní, aby se vzpamatovala. K horšení jejího stavu pravděpodobně přispěla i vedra.

2. faktura z veteriny
Jelikož je na sociálních sítích o tento případ velký zájem a bohužel vznikají různé dohady a spekulace, rozhodli jsme se nezveřejnit jméno veterinární ordinace, na které byla a bude Sunny hospitalizována. Snažíme se tak chránit jak klid veterináře, tak Sunny. Děkujeme, že tuto skutečnost respektujete.

Co bude se Sunny dál?

Sunny čekala na objednaný termín CT vyšetření, které mělo odhalit další aspekty její diagnózy. Do té doby jsme ji udržovali stabilizovanou především pomocí stravy a snažili jsme se, aby zesílila, jak jen je to možné. Po vyšetření se mělo vyjasnit, co bude Sunny potřebovat dál. Jestli je její stav operabilní, jaká operace se případně zvolí. Sunny bohužel může zemřít, to je smutná realita, která hrozí každému vážně nemocnému zvířeti. Sunny je navíc velmi složitý případ, u kterého je už jen diagnostika na delší čas. My ale dáváme šanci všem zvířatům, co se dostanou do naší péče. Když k nám přijdou a překročí práh našeho azylu, stávají se našimi svěřenci a s láskou o ně pečujeme. Zvířata nikdy nedáváme do nových domovů nedoléčená, nikdy nepřerušujeme diagnostiku ani léčbu uprostřed procesu. Tento akt by byl naprosto kontraproduktivní a není v zájmu zvířete, o které nám jde především.

Jak dopadlo CT vyšetření?

Výsledky z CT vyšetření vypadají pozitivně! Potvrdil se portosystémový shunt – termín operace je 25.9. a cena bude do 20 000 Kč, pokud nedojde ke komplikacím. Její portosystémový shut je tedy operabilní. Její šance na normální život jsou veliké.

Jaké jsou náklady za Sunny?

Aktuální náklady na péči Sunny přesáhly 25 000 Kč pouze za veterinární péči a s dalšími dny, kdy Sunny potřebuje speciální výživu, se náklady zvyšují. Naskakují velmi rychle, protože v rámci diety bere i doplňky stravy. Do nákladů za Sunny se počítá strava, pohonné hmoty a veterinární náklady.

Na Sunny se zatím vybralo: 27 272,12 Kč (aktualizace 18.8.2018)

Fotografie z 9.8.2018

Fotografie z 14.8. 2018

18.8. 2018 Sunny se učí sedni

Každý život má podle nás smysl a každé zvíře by mělo dostat svou šanci na plnohodnotnou léčbu.

Chcete Sunny pomoci?

Chcete-li Sunny pomoci, budeme moc rádi za jakýkoliv příspěvek pro Sunny na č.ú. 2500405636 / 2010 , VS 1811. Pomůžete tím Sunny s pokrytím nákladů za její tolik potřebou péči včetně CT vyšetření. Děkujeme! 

12.8.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *