Close

12.8.2018

Sunny – štěňátko šeltie

Proč jsme Sunny přijali?

Majitelka Sunny nás oslovila s tím, že nemá finance, čas, ani prostor pro to Sunny pomoct a nechat ji vyšetřit. I přes naše rady na další vyšetření nás požádala, abychom si Sunny vzali. Majitelka mluvila o možnosti eutanázie, nad kterou uvažuje. To byl také důvod, proč jsme neváhali a Sunny přijali do našeho azylu.

Jak se Sunny projevovala?

Sunny byla ze začátku hodně unavená, s hračkami si hrála maximálně pět minut a potom na to zase neměla sílu. Při „záchvatech“ chodila, bez vědomí o svém okolí, přes různé věci. Byla dezorientovaná. Postupem času na speciální dietě, kterou jsme stanovili s veterinářem, začala dovádět s kamarádkou Peanut a nahánět Lense a ostatní chlupaté kamarády. Její stav se hodně i zlepšil díky správně nastavené stravě.

Sunny (šeltie)

Byla Sunny po příjmu na veterině?

Sunny byla po příchodu několik dní hospitalizována na veterině Jaggy, kde byla provedena základní vyšetření. Zde se potvrdilo podezření na portosystémový shunt a doporučeno další vyšetření. Konkrétně Sunny čekala na CT vyšetření, které nám mělo ukázat, kde a jestli vůbec shunt je. V danou chvíli nešlo říci, jestli bude potřebovat operaci, jestli bude její problém operovatelný a jestli to skutečně shunt je. Sunny přišla a měla pouhých 1,6 kg, takže potřebovala nabrat na váze, aby mohla CT vyšetření podstoupit.

Lékařská zpráva z Jaggy

Lékařská zpráva Lékařská zpráva

1. faktura z veteriny Jaggy Praha
Faktura za operaci z HKvet s.r.o.

Sunny (šeltie)Sunny byla na veterině po druhé hospitalizovaná, když se jí přitížilo. Dostala kapačky a zůstala na veterině několik dní, aby se vzpamatovala. K horšení jejího stavu pravděpodobně přispěla i vedra.

2. faktura z veteriny
Jelikož je na sociálních sítích o tento případ velký zájem a bohužel vznikají různé dohady a spekulace, rozhodli jsme se nezveřejnit jméno veterinární ordinace, na které byla a bude Sunny hospitalizována. Snažíme se tak chránit jak klid veterináře, tak Sunny. Děkujeme, že tuto skutečnost respektujete.

Jak dopadlo CT vyšetření?

Sunny netrpělivě čekala na objednaný termín CT vyšetření, které mělo odhalit další aspekty její diagnózy. Do té doby jsme ji udržovali stabilizovanou především pomocí stravy a snažili jsme se, aby zesílila, jak jen je to možné. Po vyšetření se mělo vyjasnit, co bude Sunny potřebovat dál. Jestli je její stav operabilní, jaká operace se případně zvolí. Výsledky z podstoupeného CT vyšetření vypadaly pozitivně! Potvrdil se portosystémový shunt – termín operace byl stanoven na 25.9.! Její portosystémový shut je tedy operabilní. Její šance na normální život jsou veliké.

Jak dopadla operace?

Sunnyina operace proběhla bez komplikací a pak doktor byl s jejím průběhem spokojen! Po operaci byla na hospitalizaci, kde byla ještě pár dní sledována, aby vše bylo skutečně v pořádku a nyní už ji máme zpět! Sunny se daří po operaci naprosto výtečně – má stále více energie, nabírá na váze, řádí s kočičkami, tahá hračky po celém domě a je plná energie ❤ Dělá nám moc velkou radost!

Jaké jsou náklady za Sunny?

Aktuální náklady na péči Sunny přesáhly již více než 25 000 Kč pouze za veterinární péči a s dalšími dny, kdy Sunny potřebuje speciální výživu, se náklady zvyšují. Naskakují velmi rychle, protože v rámci diety bere i doplňky stravy. Do nákladů za Sunny se počítá strava, pohonné hmoty a veterinární náklady.

Na Sunny se zatím vybralo: 27 272,12 Kč (aktualizace 18.8.2018)

Fotografie z 9.8.2018

Fotografie z 14.8. 2018

18.8. 2018 Sunny se učí sedni

Jak se daří maličké Sunny?

Sunny si užívá spokojeného života v naší kadlínské pobočce kousek od Mělníka. Má tam spoustu kočiček i pejsků, které může zlobit jako správné štěňátko a ke kterým se může tulit v pelíšku. Navštívila také znovu veterinu, aby ji pan doktor mohl zkontrolovat po operaci a provést krevní testy. Zdá se, že se její život konečně obrací k lepšímu, fenečka je plná energie, neměla už žádný záchvat a krásně přibývá na váze.

Sunny

 

Každý život má podle nás smysl a každé zvíře by mělo dostat svou šanci na plnohodnotnou léčbu.

Chcete Sunny pomoci?

Adoptujte si ji na dálku a buďte jejím hrdinou!

12.8.2018

2 Comments on “Sunny – štěňátko šeltie

Daniela Růžičková
17.10.2018 na 8:37

Dobrý den, prosím mohu se zeptat jak dopadla operace Sunny? Moc na ni myslím a doufám, že je vše v pořádku a vše dobře dopadlo.

Odpovědět
Kristýna Zámostná
17.10.2018 na 13:30

Dobrý den,

operace Sunny dopadla dobře, pan doktor byl s průběhem spokojen! Už vesele řádí s ostatními chlupáči, je plná energie a užívá si života! 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *