Close

21.6.2018

Sněhulka a pět koťátek aneb smutná kočičí pohádka

Kdo je Sněhulka?

Sněhulka je (bohužel) klasickým příkladem typické vesnické kočky. Většina lidí si myslí, že když se jedná o vesnickou kočku, tak ta že si poradí se vším sama a není vlastně třeba se o ni jakkoliv starat. Sněhulka se z posledních sil dostala k sousedce, která ji následně „vyžebrala“ od majitelů (ano, Sněhulka měla majitele). Byla úplně vychrtlá a sotva se držela na nohou.

Sněhulka (kočka)

A nebyla sama!

Nakonec se ukázalo, že Sněhulka není sama a že má již třítýdenní koťátka – její zachránkyni se podařilo získat i je. Kočička se v tomto zoufalém stavu dokázala ještě ke všem postarat o své dětičky, které na rozdíl od ní, byli malé spokojené buchtičky. Sněhulka trpěla úpornými průjmy a ouška měla plná svrabu. U toho ani ne 2 kg tělíčka jsme se opravdu báli, jestli to zvládne.

Sněhulka a koťátka (kočka)

Jak se nyní všem daří?

Sněhu byla ale silná kočička – dobré krmení a klidný domov jí navrátili sílu a po téměř dvou týdnech už mohla podstoupit kastraci. Drobečci rostou před očima, objevují svět a jsou to pořádní rošťáci! Bohužel je život někdy nevyzpytatelný a Sněhulka a jedno z koťátek skončili pod koly auta a jsou již v kočičím nebi. Přestože máme Sněhulku a její koťátka na webových stránkách, tak nikdy nebyli „naši“. Všichni byli u své nálezkyně – ta je našla, byla ochotná se o ně postarat a od samého začátku si Sněhulku chtěla ponechat jako svoji kočičku. My jsme jí přislíbili pomoc s náklady, které v tomto případě nejsou zanedbatelné. Paní zachránkyně bydlí u silnice a bohužel nechala všechny pobíhat po zahradě, která je přilehlá k silnici. A to se právě stalo osudným Sněhulce a jednomu z koťátek. V současné chvíli jsou zbylá koťátka již v naší péči, aby nemohlo dojít k dalšímu neštěstí.

Sněhulka a koťátka (kočka)

A co bude dál? 

Chcete-li přispět zbývajícím třem koťátkům, můžete si je virtuálně adoptovat a stát se jejich andělem strážným! Přispějete tak na jejich péči a budete se každý měsíc dostávat zprávy jak se jim daří 🙂

21.6.2018

One Comment on “Sněhulka a pět koťátek aneb smutná kočičí pohádka

Helena Jeřábková
25.6.2018 na 8:44

Dobrý den, čtu pravidelně příběhy zachráněných zvířat a mám skoro pocit , že se z lidí vytrácí „lidskost“. Asi vlastně nejsem schopna pochopit jak se může člověk ke svému zvířeti tak nelidsky chovat, máme doma 4 kočky a jsou to naši parťáci a kamarádi, žijí s námi doma a mají možnost si kdykoli vyběhnout ven na zahradu. Sněhulce i ostatním Vašim svěřencům ze srdce přeju aby co nejdříve našli domov s teplým pelíškem , plnou miskou a náručí plnou lásky.
Hela

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *