Close

21.6.2018

Sněhulka a pět koťátek aneb smutná kočičí pohádka

Kdo je Sněhulka?

Sněhulka je (bohužel) klasickým příkladem typické vesnické kočky. Většina lidí si myslí, že když se jedná o vesnickou kočku, tak ta že si poradí se vším sama a není vlastně třeba se o ni jakkoliv starat. Sněhulka se z posledních sil dostala k sousedce, která ji následně „vyžebrala“ od majitelů (ano, Sněhulka měla majitele). Byla úplně vychrtlá a sotva se držela na nohou.

Sněhulka (kočka)

A nebyla sama!

Nakonec se ukázalo, že Sněhulka není sama a že má již třítýdenní koťátka – její zachránkyni se podařilo získat i je. Kočička se v tomto zoufalém stavu dokázala ještě ke všem postarat o své dětičky, které na rozdíl od ní, byli malé spokojené buchtičky. Sněhulka trpěla úpornými průjmy a ouška měla plná svrabu. U toho ani ne 2 kg tělíčka jsme se opravdu báli, jestli to zvládne.

Sněhulka a koťátka (kočka)

Jak se nyní všem daří?

Sněhu je ale silná kočička – dobré krmení a klidný domov jí navrátili síle a po téměř dvou týdnech už mohla podstoupit kastraci. Drobečci rychle rostou, objevují svět a jsou to pořádní rošťáci!  Když se od nich vzdálí maminka, neohroženě se vrhnou na strejdu Pelíška, to je jejich osobní králíček 

Sněhulka a koťátka (kočka)

A co bude dál? 

Zatím jsou všichni zařazeni do virtuální adopce – krmení mizí rychlostí světla a drobotina už se učí i na záchod a rozcupují vše v dosahu drápků. Chcete-li přispět naší mini školce, můžete si je virtuálně adoptovat a stát se jejich andělem strážným!

21.6.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *