fbpx
Close

12.2.2018

Vymazlená čivava zdarma z útulku? Ani náhodou!

Než nám napíšete o adopci jednoho z pejsků z množírny, je potřeba si uvědomit před jakým rozhodnutím stojíte. Psi z množírny bývají nemocní, musíte počítat s možností, že v pěti letech začnou mít šelest na srdci, nádory a bude potřeba investovat do veteriny, psi z množírny mohou zemřít i třeba v osmi letech. Je možné, že je nikdy nebudete moct pustit z vodítka, protože při leknutí budou utíkat a už je nikdy nenajdete. Je možné, že se někteří neodnaučí vykonávat potřebu doma. Pompi na fotografii má separační úzkost, při odchodu člověka štěká a ruší sousedy.

Kouše kabely, věci, tahá si je do postele. Štěkat začíná okolo šesté ráno, protože se dožaduje pozornosti. Vyskočila na tiskárnu a prostě ji pomočila. Kadí zásadně ke dveřím, aby to někdo rozmázl až je budou otvírat. Protože nechceme, aby si někdo myslel, že bude mít výhodnou čivavu zdarma, naše poplatky se pohybují od 3000 do 5000 a nikam čivavy nedovážíme. Tyto peníze potom používáme na nájem, psi od nás odcházejí očkováni, čipovaní, kastrovaní, s 24/7 poradenstvím. To je ale i jeden z bodů, u kterého potom víme, že máte o pejska skutečný zájem a dobře jste si jeho pořízení rozmysleli.

Zároveň máme stále několik čivav v kleci, o ty si píšete nejčastěji, my přitom ještě ani nevíme, jestli to přežijí. Jsou nemocné a my ani neznáme jejich povahu a ke komu se budou hodit. Proto než nám napíšete jako zájemci o adopci, 10x si promyslete, že zvládnete utírat louže, nevadí vám hovínka doma, dokážete zajistit elektroniku a kabely, že vám nevadí problematické chování a že s pejsky bude ještě práce, i když my je do jisté míry vymazlíme. Děkujeme.

Pompi a její první procházka

Většina čivav z kauzy kamenice nikdy nebyla venku, proto je potřeba myslet na jejich bezpečnost a také na to, že s nimi nepůjde chodit na běžné pohodové procházky.

Pompi jako pískací hračka

Pompí má separační úzkost a dokáže takto štěkat i několik hodin o samotě, přes den pobíhá po bytě a štěká na různé věci.

Pokud jsme vás od adopce neodradili, napište jaké podmínky nabízíte a jakého pejska hledáte na e-mail jana@petheroes.cz, máme zavalenou schránku zájemci o čivavy, takže budeme vyřizovat e-maily možná i několik týdnů. Děkujeme za pochopení.

Usoudili jste, že nemůžete pejskům poskytnout domov, ale chcete jim i tak pomoci? Adoptujte si je na dálku a staňte se jejich hrdiny!

 

 

12.2.2018

2 Comments on “Vymazlená čivava zdarma z útulku? Ani náhodou!

Hana Pazderková
11.8.2019 na 20:44

Dobrý den, jsem rada, že to sem takhle upřímně píšete. Také jsem chtěla čivavu z útulku. Ovšem ne proto, abych ušetřila. Chtěla bych nějakého malého pejska pro svoji maminku, které nedávno v 15 letech umřela její milovaná fenka z útulku, kříženka jezevčíka a pinće. Mamince bude brzy 80 let a přestože měli s tátou jiz v průběhu života několik pejsků a dříve to bývala velká plemena – němécký ovčák, rotvajler např., jak ubývají fyzické síly, mění se i nároky na psa. Proto naše volba padla na čivavku. Nejde o to, že bych nechtěla za pořízení pejska zaplatit, spíš jde o to, že poslední maminčina fenka byla z útulku a i já jsem měla v minulosti fenku z útulku (NO) a jednak víme, jak tihle pejsci dokážou k člověku přilnout a hlavně mi připadá, že když si vezmu pejska z útulku, tak to má větší smysl než ho kupovat od chovatelů. Ale je pravda, že s našimi pesky, které jsme zatím z útulku měli, nebyly žádné zvláštní potíže. Moje ovčanda byla zpočátku hodně ustrasená – asi půl roku – ale dostala se z toho a stal se z ní docela sebevědomý kontaktní milý a klidný pes. Mamka bydlí v paneláku v Praze, je v dobré fyzické kondici, má na pejska spoustu času a zázemí má u mne, mohu jí psa kdykoliv pohlidat Ina delší dobu, kdyby to bylo nutné. Hledám pro ni pouze věrnou psí kamarádku, ale vzhledem k jejímu věku bych samozřejmě nechtěla pejska, který by často stonal nebo pejska, který by doma neustále štěkal ….. to zas kvůli sousedům. Takže budu o tom přemýšlet. Možná, že naše zkušenosti s pejsky z útulku jsou NEZVYKLE dobré.

Odpovědět
EvaMraz
22.6.2020 na 21:33

Dobrý den, to je sice krásné ale je třeba si uvědomit ze jak píšete mamince je 80 let a určitě to je věk rizikový a pejsek by si poté musel zvykat na novou rodinu případně nějak psychicky skousnout ze už tu panicka není..je to jen úvaha ale stojí za to nad tím přemýšlet.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *