Close

10.2.2018

Jak probíhají adopce psů na co se zameřit a co vás čeká?

Rozhodujete se nad pořízením pejska a napadlo vás, že adopce by mohla být to pravé pro vás, ale nevíte, jak něco takového vlastně probíhá. Důvody, proč si vybrat zrovna pejska z útulku jsem zmínila v jiném články, takže jestli ještě nejste rozhodnutí, mrkněte se na článek Proč si adoptovat pejska z útulku a potom se vraťte za mnou sem.

Hledejte útulek, který je vám příjemný

Adopce pejska se nemusíte bát, když narazíte na ten správný útulek, který na vás působí příjemně. Útulky a jejich nabídku najdete třeba na www.pesweb.cz, kde se o každém pejskovi dozvíte nějaké základní informace. To ale samozřejmě nikdy není vše. Útulky mají velkou škálu pejsků různých velikostí, věku, povah, proto nejlepší řešení pro vás je zavolat si na pejska, který se vám líbí nejen vzhledem, ale hlavně povahou. U pejsků, kde jsou delší a detailnější popisky se setkáte s mnohem příjemnějšími pečovateli než s jednovětnými inzeráty.

Povídejte si

Řekněte pečovatelům svoje představy, jaké podmínky pro pejska nabízíte, jaké máte zkušenosti, jakou povahu mají vaši pejskové, pokud nějaké máte, co tak celé dny děláte a proč si vlastně chcete pejska pořídit. Nezapomeňte se také zeptat na to, co vás zajímá. Ne vždycky vám dokážou dát pečovatelé na všechno odpověď, pokud mají pejska v kotci nebo ve smečce, nemusí plně odhadnout jeho hygienické návyky, stejně jako nedokážou plně zhodnotit, jestli pejsek, když bude sám, nebude štěkat. Většina útulků ale dává nějaký základní termín, kdy jsou připravení si pejska případně převzít okamžitě zpátky do péče. To neznamená, že máte jít a riskovat každého psa a jeho návrat, může to být pro psa zbytečný šok, ale jako nejhorší možnost se to vždy nabízí. Připravte se i na to, že pečovatelé vám mohou nabídnout pejska, který by do vaší rodiny zapadl mnohem lépe. Obvykle je dobré se tím řídit, pokud chcete předejít problémům a rádi byste si pořídili přítele, se kterým budeme opravdu spokojeni a on s vámi.

Můžete se setkat i s šokem

Abyste nebyli překvapení, musím vám říct, že existují útulky, které jsou mimořádně nepříjemné a budou se vás snažit odbít, nenechte se touto špatnou zkušeností zapudit. Na druhé straně tu jsou právě útulky, kde k vám budou milí a budou se snažit poradit ve prospěch jak pejska, tak vaší rodiny a poskytnou vám péči o po adopci, kde se s nimi můžete radit o zdravotních nebo výchovných problémech vašeho nového člena rodiny.

Další články na téma množíren a výběru psa

Co dělat, když odhalíte množírnu

V množírnách trpí i kočky

Jak probíhají adopce psů

Proč úřady nekonají v otázce množíren

Proč je chov bez papírů špatně a ani s těmi papírovými to není slavné

Jak si vybrat člověka, od kterého si psa pořídím

Proč „Zvíře není věc“ nefunguje tak, jak si představujeme

Výhody adopce pejska a proč to doporučuji

 

10.2.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *