Close

9.11.2017

Nika – koťátko s velkou hlavičkou našlo domov

Ano, vidíte správně, na koťátku Nikušce je něco zvláštní. Má velikou hlavičku a vypadlo jí oko.

Původně to vypadalo, že je to způsobeno hydrocefalem – vznikem tekutiny, která nemá v hlavičce co dělat a že bude nutné, aby jí byla zavedena hadička, která dokáže tekutinu odčerpávat do těla, kde se o ni organismus postará. Poté, co podstoupila návštěvu u pana veterináře na Slovensku nám však vysvitla naděje, že Nika nebude operaci potřebovat.

Existovala zde totiž možnost, že Nikuška prodělala jako malinkaté koťátko panleukopenii a ta poškodila mozek natolik, že zůstal zakrněný. Jedinou možností, jak to zjistit, bylo udělat kontrolní MRI (jedno MRI v ČR měla již za sebou, tam ale nad touto variantou neuvažovali, možná je ani nenapadla), které mělo zjistit, jestli se mozek jakkoliv mění nebo zůstává stejný. Pokud byl zůstával stejný, znamenalo by to, že Nikuška by žádnou operaci nepotřebovala.

Díky spouště skvělých lidí se podařilo nasbírat dostatečné finanční prostředky na to, aby Nikuška mohla MRI podstoupit! A jaký je výsledek?Její diagnóza je nakonec Hydraencefalus – znamená to, že má sice v hlavě vodu, ale nic jí nedělá, netvoří se další tekutina a tím pádem není důvod operovat!

Problém v tuto chvíli je, že se u mozečku vytvořila cysta. Ta ale nemusí vůbec růst, ani nijak překážet. Kdyby začala mít problémy s koordinací, bude se muset přistoupit na opětovné vyšetření a možná operaci, ale pro tuto chvíli je Nikuška v pořádku a nepotřebuje žádnou operaci 

Lékařské zprávy - Nika
 

A co je ještě lepší, Nikuška nalezla milující domov, kde má vlastní pelíšek, ve kterém se hned zabydlela a ani si po nás nesteskla 🙂

Nikuška své štěstí již našla, ale mnozí další na něj ještě čekají. Chcete jim pomoci? Adoptujte si někoho na dálku a staňte se jejich andělem strážným!

 

9.11.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *