fbpx
Close

26.8.2017

Patty – autistická kočička

Patty má svůj svět – jednoduchý, nenáročný, sestávající se z místečka na ležení (zabezpečené okno, škrabadlo nebo i jen obyčejná polička). Ve svém světě je spokojená a štastná, ten náš jí moc neříká.

Nemá potřebu se mazlit, nikdy nemňouká, jen leží a nezajímá jí dění okolo, nezajímají jí hračky ani jiné kočky. V azylu byla Patty nešťastná, byla zalezlá ve skříňce, vylézala ven jen na jídlo, bála se cizích lidí, psů, koček.

Patty je velmi speciální a zároveň naprosto výjimečná kočička. Jediné co potřebovala bylo najít někoho, kdo ji vezme k sobě a ocení celou její krásu, jak tu venkovní, tak tu vnitřní.

Proto jsme pro Patty hledali speciální rodinu, která nechce umazlenou kočku, akční torpédo nebo ukecaného parťáka a ocení Patty takovou, jaká je. To jaké je nenáročná, nevtíravá a bude pro ně dokonalá.

Patty bohužel trpí silnou potravinovou alergií – musí jíst výlučně maso, kosti a vnitřnosti, jinak je schopná si vyškrábat celé tělo. Dokáže to až do mokvavých ran, a to vše už jen z nepatrného drobku pamlsku nebo granule. Nemůže tak ani chodit ven, protože by se jí do ran mohla dostat infekce, což by ji mohlo ohrozit na životě.

Ač se to zdálo skoro už nemožné, Patty nakonec svůj nový domov opravdu našla! Po dvou letech u nás se objevil člověk, který je schopen ocenit to jaká Paťka je a má trpělivost, aby společně všechno zvládli. Adopce Patty je důkazem toho, že má smysl doufat a hledat domov kočičkám s komplikovanou povahou.

Nejenom Patty u nás byla velmi dlouhou dobu. Přečtěte si příběh Matýska, který v azylu strávil rok a nám nezbývalo než doufat, že i on nalezne skvělý domov. Zda se i na něj usmálo štěstí si můžete přečíst v jeho článku 🙂

 

26.8.2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *