fbpx
Close

22.8.2017

Lenka – od stroje na peníze až po šťastný konec

Lenka byla již od počátku svého života ošklivě zneužívána svým majitelem. Sloužila mu pouze jako stroj na rození štěňat a tím na vydělávání peněz. Nebyla za tím žádná láska, jakýkoliv cit, pouze touha potom se obohatit na jejím opakovaném utrpení.

Smutná Lenka

Nevíme, proč se jí nakonec tento člověk zbavil – zda přestala rodit uspokojivé množství štěňat nebo zda ho už nebavily její zdravotní problémy. To nikdo neví a nikdy to již nezjistíme, každopádně jeho rozhodnutí zbavit se jí, zachránilo Lence život.

Když se Lenka dostala k nám, nebyla v dobrém psychickém ani fyzickém stavu. Nevěděla jak se má chovat ve společnosti jiných psů nebo lidí, místo pro čůrání si našla kdekoliv a navíc trpěla dysplazií kyčelního kloubu s velmi silnou artrózou. To jí bránilo v pobíhání s ostatními na zahradě – přitom netoužila po ničem jiném, než se připojit k ostatním chlupáčům a papat s nimi spadaná jablíčka.

Lenka kvůli svému onemocněné podstoupila operaci obou nohou, díky čemž se jí výrazně ulevilo (zde odvedl skvělou práci MVDr. Skala). Během uspání jsme jí zároveň nechali vyšetřit čelist, kde byla zjistěna velmi stará zlomenina. Vypadá to, že si chudinka musela projít ještě větším trpením, než jsme si původně mysleli.

Lenka po operaci v kleci

Kromě operace nohou podstoupila ještě vytrhání zkažených zubů a vyčištění dutin. Poté, co všechno tohle podstoupila nastal ten správný čas, aby jsme jí začali hledat nový domov. K naší velké radosti se nakonec pro Lenku podařilo najít úžasný domov! <3

Našla skvělou rodinu, kterou je neskonale milována a rozmazlována, což jim oplácí nazpět svou neskonalou láskou a vděčností. Bydlí v domku se zahrádkou, takže má spoustu prostoru na trávení volného času venku.

Co je ještě lepší, Lenka nikdy není sama – když je panička v práci, hlídají ji rodiče a co víc, v novém domově našla skvělé chlupaté parťáky. Společnost jí dělají staffbulík a kocourek, kteří se navzájem zbožňují 🙂
Lenička doma ráda lenoší a chrupká, ale když je venku hned ožije – běhá s velkou radostí a chutí, jak malý blázínek. Dohání tak to, co za léta zavřená někde v kleci promarnila a vytrpěla.

A když Lenička slavila své první adoptiny, připravila jí panička dokonce krásnou oslavu, aby společně tento den všichni oslavili ❤ 

Lenka je jednou z těch, kteří měli štěstí a nakonec nalezli skvělý a úžasný nový domov. Nemůžete si domů pořídit vlastního chlupáčka? Adoptujte si někoho na dálku a staňte se jeho hrdinou!

22.8.2017

One Comment on “Lenka – od stroje na peníze až po šťastný konec

Zdena Benzová
8.5.2016 na 21:39

Dobrý den, pošlu nějaké peníze pro holčičku Lenku. Je nádherná, držím palce.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *