Close

13.1.2017

Štěňátko s bolavýma nožkama má svůj domov ❤

Co se stalo?

V jedné chovatelské stanici se narodilo roztomilé buclaté štěňátko. Mělo radost ze všeho a ze všech a radost měli i z něho. Malé štěňátko rostlo a v rodině nového majitele na sebe problém s nohami nenechal dlouho čekat. Ani drahým psům se totiž choroby nevyhýbají a bohužel nejsou vždy obklopeni lidmi, kteří by jim chtěli pomoct.

Orpheus Skyglow’s má těžkou dysplazii loktů. DLK obvzlášť v tomto stavě se projeví už okolo věku tří až čtyř měsíců. Tady by měl přijít na řadu zodpovědný majitel, který si dá práci a vyhledá lékaře odborníka. My lidi totiž chodíme také s bolestmi nohou k ortopedovi, nikoliv ke obvodnímu lékaři. Bohužel se tak nestalo.

V ideálním světě je potom na řadě chovatel, který vyhledá veterináře specialistu a doplní si informace na internetu, kde se v každém článku o DLK píše o operaci. Takovou operaci, konkrétně deformity UAP, kterou Orpheus trpí, zvládne každý, trošku lepší ortoped lehce.

Bohužel Orpheus dostal jiný ortel. Mělo se čekat, až budou jeho bolesti nesnesitelné a potom by došlo k uspání. Štěně, které by v ideálním světě znalých a zodpovědných lidí, mělo celý život před sebou, by čekalo na to, až nebude moct bolestí chodit. Od života bez bolesti ho dělila jedna operace, která se neblíží ani jeho pořizovací ceně.

Nikomu za to námahu nestál. Majitel nedokázal roztomilé štěňátko utratit, tak ho odložil do útulku, kde se nebál dát souhlas s eutanázií. Orpheus měl nakonec štěstí. Jeho další cesta totiž mířila k nám, protože se mezi útulky známe. U nás dostal konečně šanci běhat jako šťastné štěňátko a užívat si života.

Jak vypadal jeho život u nás v azylu?

První cesta mířila na veterinu, termín operace se domluvil rychle. Není na co čekat. Orpheus už chce zase řádit venku a ne jen pajdat a brečet bolestí.

Orpheus se již zotavuje po operaci 🙂 Ještě u nás chvíli pobude po dobu rekonvalescence.

Orpheus se z operace zdárně zotavil a učil se u nás spoustu nových dovedností – aportovat míčky, ožvykovat plastové lahve ve dvě ráno, chodit u nohy a rozkošnicky se rozvalovat po azylové tetě 🙂

Orfík nakonec našel úžasné páníčky a zároveň nejlepší kamarády. Odešel s nimi do nového domova, kde spí v posteli a má se naprosto skvěle ❤

13.1.2017

2 Comments on “Štěňátko s bolavýma nožkama má svůj domov ❤

Hana McGee
21.1.2017 na 15:04

Dobrý den,
Sleduji příběh Orfea, štěňátko se mi moc líbí, poslala jsem mu také něco na pobyt.
Mám zkušenosti s Bull plemeny, mám psa seniora Am. Stafforda 15 let, takže rarita, a fenku štěndo Angl. Staff. Bullterier, také jsme měli fenku APBT, která už nám odešla. Myslím si, že by naše fenka byla z Orfea unesená. Máme domek se zahradou a jsme z Rudné. Co je to konkrétně za plemeno, nějak mi to v článcích uniklo. Je možné se za ním přijet podívat?
Děkuji,

Odpovědět
Nikol Schneiderová
1.2.2017 na 22:05

Dobrý den, jde o amstafa 🙂 Pokud máte o Orphea zájem, tak nás nejlépe kontaktujte na tel. 773 554 464 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *