fbpx
Close

13.5.2016

Malvína – diagnoza FeLV +

malvi_1

 

malva
Budeme se s pomocí veterinářů snažit Malvíně pomoct. Možná se situace ještě obrátí. Možná, že vymyslíme takovou kombinaci léčiv, která její stav stabilizuje a vyhrajeme.

Ať se stane cokoliv, Malvínin příběh by měl zasáhnout co nejvíce lidí. Za prvé proto, že FeLV se dá předcházet – testováním vašich domácích koček. Možná si říkáte – vás se to přece netýká, nemá přece takové příznaky, ale opak je pravdou. Dokud nemáte kočky testované, FeLV se může ukrývat a čekat na svou příležitost. Jedině testováním si můžete být jisti. Vaše kočka může být jen přenášeč, nikdy se nemusí projevit a přesto může nakazit ostatní kočky. Jediné dnes známé řešení smrtelných nemocí FIV a FeLV je prevence testováním.

malvi_2

Druhý důvod, proč je důležité o Malvíně vědět, je to, že nás potřebuje. Nejen mě, nejen veterináře, ale i vás. Potřebuje průvodce. Potřebuje ty, kteří na ni nikdy nezapomenou. Kteří jí budou fandit, kteří pro ni budou brečet, kteří se budou radovat z každého krásného dne, kdy jí to bude bavit. Kteří, byť zprostředkovaně, prožijí každou emoci spolu s ní. Protože na oběti problému, který každý den řešíme, by se nemělo zapomínat a neměli by se přecházet bez povšimnutí. Děkuji za to, že jste si Malvínin příběh přečetli. Snad vás inspiruje, snad dojde k protestování co nejvíce koček, snad tu s námi bude Mavlína co nejdéle to jen půjde.

Malvína byla přesunuta do útulku Šanta kočičí, kde mají místnost pro FeLV kočičky.

13.5.2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *