fbpx
Close

13.5.2016

Bianca – dvounožka

Kdyby nám mohla Bianca vyprávět o svém životě, byla by v něm místa plná bolesti, ale i radosti. Nalezená u pole, dost možná po srážce s kombajnem, opuštěná a nechtěná. I přes její zranění našla místo, kde mohla na chvíli složit hlavu a nechat si ošetřit ta nejhorší zranění.

Na ulici se málem ocitla znovu. Lidé u kterých byla ubytovaná už se o ni nestíhali starat a tak se dostala k nám. To jsme ještě nevěděli, čím vším si u nás bude muset projít.

Nejprve došlo na zkrácení pahýlků, které byly zahnisané a stále si je vykusovala. Potom Biance začaly narůstat boule na břiše, které se ukázaly jako nádory na mléčné žláze, musela ven celá mléčná lišta.

Bianca byla i přes svůj handicap a všechny útrapy života pozitivně naladěná 🙂 Přední pacičky si položila na vás a těšila se z každého podrbání a pozornosti, kterou jste jí věnovali.

Bianca nás bohužel 7. června 2018 opustila – byla hospitalizována a vyšetření krve ukazovalo na špatné ledviny. I přes nasazení infuzní terapie vydechla toho dne naposledy. Budeme na ni navždy s láskou v srdci vzpomínat – Bianca u nás byla šťastná několik let, na zahradě i v pelíšku, když zlobila, když objevovala, když hlídala zahradu. Její život byl maximálně plnohodnotný, jak jsme jen dokázali jí přizpůsobit podmínky k životu. Nemusela být v kotci a nemusela být utracena. Bianca se stává jedním ze symbolů, že handicapovaný pejsek má dostat šanci na život, kterou často využije na naprosté maximum.

Bianca

13.5.2016

8 Comments on “Bianca – dvounožka

Miroslava Glatznerová
22.7.2016 na 10:59

Prosím o informaci, zda odstranění nádorů není ve špatné prognóze, jedna fenka nám před rokem umřela na nádor na mléčné liště….už to raději nechci zažít. Je fenečka k adopci ?

Odpovědět
Nikol Schneiderová
23.7.2016 na 14:41

Biance byla celá lišta odstraněna před rokem. Právě proto, aby se nádory neměly kde tvořit se odstraňuje lišta celá 🙂 Nikdo nedokáže zaručit, že Bianca nebude nikdy mít rakovinu vzniklou někde jinde, ale zde je již vše v pořádku. Bianca je k adopci, volejte na tel. 733 554 464 pro více informací 🙂

Odpovědět
Petra Mikulova
8.11.2016 na 20:16

Achjo takových zvířat je mi strašně líto…Protože miluju zvířata…:/ taková krásná fenečka si zaslouží krásný domov. Je bianca ještě k adopci? Nebo už našla domov? 🙂

Odpovědět
Nikol Schneiderová
9.11.2016 na 21:39

Bianca je stále k adopci. 🙂

Odpovědět
Eva Veselá
8.12.2016 na 16:59

Je nádherná. Nemohla by používat invalidní vozíček ?
V organizaci „Zastavme utrpení“ jeden nabízeli k zapůjčení.

Odpovědět
Nikol Schneiderová
23.12.2016 na 16:35

Valentýnce bohužel ani jeden vozíček neseděl, navíc máme v azylu schody a kopec 🙂 V novém domově by se na něm možná naučit mohla, ale ona běhá i bez něj.

Odpovědět
Monika
25.12.2016 na 22:34

Dobrý den, fenečka je opravdu krásná. Má ráda společnost dalších pejsků na hraní nebo je spíše samostatná? A jak zvládá hygienu, nosí plíny nebo se dokáže venčit venku? Děkuji.

Odpovědět
Nikol Schneiderová
28.12.2016 na 23:53

Dobrý den, Bianca potřebuje plínky, moč, ani stolici neovládá vůbec. Občas jí z plínky hovínko vypadne, ale není to nic hrozného, většinu pochytá kvalitní plínka (používáme pampers nebo bella happy, potřebuje 2-3 denně). Společnost ostatních pejsků jí nevadí, ale nemá zájem si s nimi hrát, miluje hlavně lidi včetně dětí, takže spíše by uvítala toho svého páníčka, o kterého se nemusí dělit s více než jedním pejskem. Nemá problém ani s kočičkami. 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *